Spory zastrzyk gotówki dla Niebieskiego Skarbu. Padł rekord z 1%

Ponad 56 tysięcy złotych zebrało Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z 1% podatku za rok 2019. 

0

Ponad 56 tysięcy złotych zebrało Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” z 1% podatku za rok 2019. 

Drużyna Niebieskich Bohaterów to dzieci – podopieczni Stowarzyszenia Niebieski Skarb, którzy każdego dnia dokonują mniejsze czy większe bohaterskie czyny. Odpowiednia terapia jest bardzo kosztowna. Dlatego wielu rodziców nie może finansować jej w takim stopniu, jak wymagają tego potrzeby ich dziecka.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu wpływają na rozwój dziecka oraz jego postrzeganie świata. Osoby z autyzmem doświadczają trudności zarówno z komunikacją werbalną i niewerbalną. Często rozumieją wypowiedzi innych osób w sposób bardzo dosłowny. Nie rozumieją żartów, sarkazmu, zwyczajowych powiedzeń i zwrotów. Duże trudność sprawia im rozumienie mimiki twarzy, tonu głosu, gestów. Wczesna diagnoza i konsekwentna terapia dają dzieciom szansę na rozwój i samodzielność.

Sukces oryginalnej kampanii „Niebiescy Bohaterowie” nie byłby możliwy bez zaangażowania rodziców. Oprócz zakończonej w tym roku zbiórki 1% dla Stowarzyszenia, można wciąż przekazywać wsparcie szybkim przelewem bankowym na www.niebiescybohaterowie.pl. Wszystkie te środki pozwalają budować lokalny system wsparcia dla osób z autyzmem.

– Akcja „Niebiescy Bohaterowie” to nasz wielki sukces i rozpoznawalna marka. Pod koniec zeszłego roku dzieci uczestniczyły w profesjonalnej sesji fotograficznej u p. Małgorzaty Prochowskiej. Dla nas te dzieci są bohaterami i tak chcemy je pokazywać. Codzienne czynności, które nam przychodzą z łatwością, dla nich często są wyzwaniem. Pozytywny przekaz, skuteczna promocja, także za sprawą specjalnej strony internetowej www.niebiescybohaterowie.pl przekuło się na sukces zbiórki. A przecież po drodze była pandemia koronawirusa, która pokrzyżowała wiele planów. W naszym przypadku wprowadziliśmy plan B i był on skuteczny – podsumowuje kampanię prezes Stowarzyszenia Agnieszka Pujsza-Pomorska.

– Terapia osób dotkniętych autyzmem jest bardzo kosztowna. Niestety bezpłatna oferta służby zdrowia i innych podmiotów jest dalece niewystarczająca. Dlatego mocno zabiegamy by jako Stowarzyszenie oferować pomoc 365 dni w roku. Zebrana suma z 1% i pozyskiwane z innych miejsc środki finansowe pozwolą na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb w tym i przyszłym roku. W 2019 roku dofinansowaliśmy ponad 1000 godzin specjalistycznej terapii – mówi Wiceprezes „Niebieskiego Skarbu” Emilia Wolska. – Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się przekazać swój 1 procent podatku na „Niebieski Skarb”. Było ich dokładnie 861. Zapewniam, że dobrze i racjonalnie wykorzystamy te pieniądze.

O Stowarzyszeniu Niebieski Skarb

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje, współfinansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych, prowadzi szkolenia, prelekcje czy wreszcie akcje edukacyjne jak choćby coroczny Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Liczy 60 członków i ma pod swoją opieką 28 osób z autyzmem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj