Sierakowice. Więcej niż szkoła! Dołącz do nas, jeśli chcesz

0

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach to szkoła z blisko sześćdziesięcioletnią tradycją i planami na kolejne dziesięciolecia. Dzięki znakomitej, stale rozwijającej się kadrze nauczycielskiej oraz doświadczeniu i unowocześnianiu metod nauczania udało nam się przetrwać tak długą próbę czasu. Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że jesteśmy szkołą nowoczesną i bezpieczną, która nie boi się wyzwań.

Oferujemy kształcenie w liceum ogólnokształcącym o profilu fotograficzno-językowym, a także w następujących zawodowych: technik rachunkowości, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik agrobiznesu. Wymienione oddziały doskonale sprawdzają się w naszym środowisku i na lokalnym rynku pracy, przez co cieszą się zainteresowaniem wśród uczniów klas ósmych.

Nasza szkoła stale się rozwija. Uczniowie mają możliwość nauki w placówce wyposażonej w specjalistyczne pracownie, takie jak: sala ekonomiczno-rachunkowa, pracownia gastronomiczna, sala konsumenta, pracownia fotograficzna, sala języków obcych, czy sala gimnastyczna. W profesjonalny sposób kształcimy kompetentnych młodych ludzi, zdolnych do funkcjonowania w branżach o wysokich standardach.

Sumienna i rzetelna praca uczniów pod czujnym okiem nauczycieli, przyczynia się do uzyskania wysokich wyników z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach, a także egzaminów maturalnych. Tytuł “Srebrnej szkoły” to dowód na to, że solidna praca naszych nauczycieli i zaangażowanie uczniów przynosi efekty upowszechnianie w prestiżowym rankingu szkół czasopisma „Perspektywy”. To właśnie wyniki egzaminów maturalnych oraz zawodowych, sukcesy szkoły w olimpiadach i realizacja kilku projektów unijnych przyczyniły się do zajęcia tak wysokiego miejsca w gronie najlepszych techników w województwie i w Polsce (2 miejsce w powiecie, 7 miejsce w województwie).

Uczniowie naszej szkoły to osoby, które wierzą w siebie i są konsekwentne w działaniu. Angażują się w akcje charytatywne i wolontariat, wykazując przy tym troskę o najsłabszych i gotowość do niesienia pomocy. Uczestnicząc w międzynarodowych projektach w kraju i za granicą, nie zapominają o swoim dziedzictwie kulturowym i pielęgnują polskie oraz kaszubskie tradycje. Wielu naszych uczniów może poszczycić się stypendiami Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Kartuskiego czy Wójtów gmin. Prowadzone przez szkołę badania potwierdzają, że nasi absolwenci są dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy oraz do kontynuowania edukacji.

„Więcej niż szkoła” – tak o placówce mówią nasi uczniowie i absolwenci. Dołącz do nas, jeżeli chcesz, aby nauka była czymś więcej!


Tekst i foto: ZSP Sierakowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj