Sierakowice. Szlachetna paczka Cię potrzebuje!

Oddział Szlachetnej Paczki w Sierakowicach poszukuje wolontariuszy, bez których niesienie pomocy potrzebującym w tym roku nie będzie możliwe.

0

Oddział Szlachetnej Paczki w Sierakowicach poszukuje wolontariuszy, bez których niesienie pomocy potrzebującym w tym roku nie będzie możliwe.

693 rodziny w ubiegły roku otrzymały pomoc z rąk pomorskich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W samym powiecie kartuskim 25 ludzi dobrej woli odwiedziło 62 rodziny, z których ostatecznie 37 osób otrzymało paczki. W rejonie Sierakowic zgłoszono 22 rodziny, z czego aż 12 z nich zostało zakwalifikowanych do dalszej pomocy. Wspólnie udzielono pomoc o wartości 41 tysięcy złotych.

Na ten moment los oddziału Szlachetnej Paczki w Sierakowicach nie jest pewny. Taka sytuacja wynika ze zbyt małej ilości wolontariuszy, którzy byliby chętni do niesienia pomocy. Lider rejonu apeluje do chętnych, aby zgłosili się bez wahania.

– Na ten moment mamy tylko trzy osoby. Jak nie uda nam się zebrać większej grupy, to prawdopodobnie nie powstanie oddział w Sierakowicach – podkreśla Marta Plichta, lider rejonu Sierakowice. – W tym roku czeka nas sporo pracy, między innymi dlatego, że pandemia dała się we znaki. Mamy nadzieję w tym roku pomóc jak największej liczbie rodzin, które tej pomocy potrzebują, ale bez Waszego wsparcia nie damy rady. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy znajdą trochę wolnego czasu i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Zgłaszajcie się, warto!

Zgłoszenia należy przesyłać tutaj.

Szlachetna Paczka poza dostarczaniem potrzebującym pomocy materialnej oferuje również spotkania, które pozwalają poczuć ludziom bliskość i pokazują, że są dla kogoś ważni. Organizator Szlachetnej paczki podkreśla, że wolontariat to nie tylko zaszczepianie dobrych doświadczeń wśród potrzebujących, ale również budowa siebie samego. Wolontariusze zdobywają nowe doświadczenia, ucząc się: zarządzania projektami, pracy w grupie planowania – i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach – umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem. Czeka na nich przygoda związana z nawiązywaniem nowych znajomości, rozbudowanie sieci kontaktów, także zawodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj