Sierakowice. Seniorzy rywalizowali na orliku

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych na orliku w Sierakoiwcach odbyło się podsumowanie projektu "Seniorzy Na Orliki", a także "Spartakiada" dla uczestników projektu i ich rodzin.

0

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych na orliku w Sierakoiwcach odbyło się podsumowanie projektu „Seniorzy Na Orliki”, a także „Spartakiada” dla uczestników projektu i ich rodzin.

Projekt trwał od czerwca do października na wybranych 32 orlikach z całej Polski, czyli po 2 na województwo. Sierakowicki orlik jako jeden z dwóch w woj. pomorskim prowadził cykliczne zajęcia dla seniorów 60+. W ramach tych spotkań seniorzy mieli okazję odbyć zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz dwa spotkania z dietetykiem.

Po przywitaniu uczestników oraz przybyłych gości nastąpiła część sportowa. Na początek
dziewczęta z jedynego w powiecie kartuskim zespołu kobiecego piłki nożnej zaprezentowały swoje umiejętności piłkarskie.

Po pokazie do gry wraz z dziewczętami przystąpiły seniorki w meczu międzypokoleniowym. Padł remisowy wynik, a w rzutach karnych lepsze okazały się „Panterki”. Kolejnym punktem wydarzenia były gry plenerowe. Te z racji złych warunków atmosferycznych przeniesiono na salkę nad orlikiem. Po rozgrywkach w Molkky oraz krzyżaka punktowanego, wyłoniono zwycięzców. Wręczono im pamiątkowe medale i puchary za zdobyte miejsca.

Projekt „Seniorzy Na Orliki” był jednym z czterech, jakie Fundacja Orły Sportu przyznała sierakowickiemu orlikowi. Poprzednio odbywały się: „Ręczna Na Orliku”, „Spełniamy Piłkarskie Marzenia” oraz „Lokalny Animator Sportu”. Równorzędnie z projektami toczył i zakończył się na sierakowickim orliku Europejski Tydzień Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj