Sieć światłowodowa już powstaje w gminie Kartuzy!

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy Kartuzy, co jest przepustką do nieograniczonych możliwości dostępu do informacji, rozrywki oraz różnego rodzaju aplikacji.

0
Foto: UM Kartuzy

W zakresie projektu „Gdański I Trójmiejski Orange Światłowód” Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy Kartuzy. Idea jest realizowana z dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Wśród celów tej inwestycji widnieje dostarczenie ultraszybkiego i stabilnego internetu mieszkańcom oraz zmniejszenie technologicznego dystansu w stosunku do lepiej rozwiniętych części kraju. Internet nowej generacji stanowi bazę do intensywnego rozwoju gospodarczego i społecznego. Na podstawie listy adresowej przygotowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej został określony zakres inwestycji. Wykaz adresów, które są objęte projektem realizowanym przez Orange Polska jest dostępny na stronie: https://www.orange.pl/view/popc .

Przeprowadzenie projektu inwestycyjnego zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym z nich światłowody zostały doprowadzone do szkół i placówek edukacyjnych w poszczególnych, zakwalifikowanych miejscowościach: Kolonia, Pomieczyńska Huta, Prokowo, Staniszewo, Łapalice, Mirachowo. Za pośrednictwem firmy NASK placówki te mogą korzystać z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Gwarantuje im to rozwój nowoczesnych form kształcenia, jak i zdobywanie nowych kompetencji przez uczniów i nauczycieli. Drugim etapem realizacji tego projektu objęta jest budowa światłowodu do wytypowanych gospodarstw domowych. Część miejscowości została już podłączona do sieci szerokopasmowej. Inwestycja jest krok po kroku wprowadzana w życie, a jej zakończenie ma mieć miejsce pod koniec 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj