Rolniku! Nie zapisałeś się do Powszechnego Spisu Rolnego? Zrób to teraz, żeby zgarnąć nagrody!

Od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Gmina Żukowo apeluje do miejscowych rolników, którzy jeszcze nie dokonali wpisu, aby spełnili swój obowiązek i organizuje kolejny konkurs, żeby zmotywować zapominalskich. 

0

Od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Gmina Żukowo apeluje do miejscowych rolników, którzy jeszcze nie dokonali wpisu, aby spełnili swój obowiązek i organizuje kolejny konkurs, żeby zmotywować zapominalskich. 

Udział w Powszechnym Spisie jest obowiązkowy, a podstawową formą jest samospis internetowy. Jednak rolnicy nie mający takiej możliwości, mogą skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon. Osoby, które jeszcze się nie spisały proszone są o kontakt z inspektor Barbarą Turzyńską z urzędu gminy w Żukowie pod numerem telefonu 058 685-83-34 w celu umówienia spisu telefonicznego.

Na dzień 30.10.2020 r. w gminie Żukowo spisanych zostało 63,82% gospodarstw rolnych, co stanowi 538 na wszystkie 843 gospodarstwa. Poprzez wywiad bezpośredni rachmistrza terenowego (CAPI) spisanych zostało 64% gospodarstw, poprzez wywiad telefoniczny (CATI) spisanych zostało 15,32% gospodarstw, a poprzez samospis internetowy (CAWI) 19,88% gospodarstw.

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pozostał jeszcze miesiąc. Gmina Żukowo chcąc zmotywować rolników, którzy jeszcze nie dokonali wpisu i zorganizowała konkurs „Kto pierwszy, ten lepszy!”. Wygrać mogą rolnicy, którzy w dniach 29.10-15.11.2020 odnotują najwyższy przyrost wskaźnika kompletności wszystkimi metodami łącznie – przez Internet, telefonicznie, w czasie wywiadu bezpośredniego z rachmistrzem. Gminy podzielono na trzy kategorie: takie, które mają do 99 gospodarstw rolnych, 100-499 oraz 500 i więcej.

– Zwycięskie gminy otrzymają drobne upominki, które będą do odbioru w urzędzie gminy przez rolników, którzy się spisali – do wyczerpania puli. Nie martwcie się – jest ich bardzo dużo! Są to m.in. torby składane, ręczniki szybkoschnące, zawieszki zapachowe, saszetki z herbatą, długopisy do ekranów, kamizelki odblaskowe, frisbee, latarki, t-shirty – informuje gmina Żukowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj