Rodzinna rywalizacja sportowa w Żukowie

21 czerwca na na stadionie w Żukowie rozegrano Rodzinny Turniej Piłki Nożnej. W tegorocznej edycji udział wzięło 12 drużyn.

0
źródło foto: gmina Żukowo

Wydarzenie jest już tradycją gminy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, że zawodnicy w drużynie muszą być ze sobą spokrewnieni.

W pierwszej fazie rozgrywek drużyny zostały podzielone na grupy eliminacyjne, a w kolejnych fazach grali systemem pucharowym. Nowym triumfatorem imprezy została Rodzina Gliwa, która w finale pokonała 2:0 Rodzinę Malek. Na najniższym szczeblu podium stanęła Rodzina Szadach, która pokonała w małym finale, czyli meczu o III miejsce Rodzinę Wenta 1:0.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez burmistrza gminy, Wojciecha Kankowskiego, dyrektora OKiS Aleksandrę Rogalewską – Kania oraz przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Rekreacji RM Andrzeja Karczewskiego.