Ranking segregacji śmieci. Lębork poniżej średniej

GUS opublikował najnowszy ranking segregacji śmieci w gminach z całej Polski. I choć powiat lęborski wypadł tu bardzo przeciętnie, to Lębork uplasował się na szarym końcu. 

0

GUS opublikował ranking segregacji śmieci w gminach z całej Polski. I choć powiat lęborski wypadł tu bardzo przeciętnie, to Lębork uplasował się na szarym końcu. 

Jak wyjaśnił GUS, wskaźnik „Odpady komunalne zebrane selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku” za 2018 rok, stanowi udział procentowy odpadów odebranych/zebranych selektywnie z gospodarstw domowych oraz innych źródeł w całym strumieniu odebranych/zebranych odpadów komunalnych, włączając odpady zmieszane. Warto tu podkreślić, że wskaźnik dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.
Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że w 2018 roku w Polsce zebrano selektywnie ponad 3,6 mln ton (29 proc. ogółu wytworzonych odpadów komunalnych), co oznacza wzrost ilości tych odpadów o 11 proc. w stosunku do roku poprzedniego.
Gminy powiatu lęborskiego w rankingu wypadły przeciętnie. Największą uwagę do segregacji śmieci przykładają Cewice z wynikiem 38,9 proc. selektywnie zebranych odpadów. Następie Wicko 32,8 proc., Nowa Wieś Lęborska 32 proc. i Lębork 27,7 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj