Ranking Samorządów. Lębork wypadł średnio

"Rzeczpospolita" opublikowała najnowszy ranking samorządów. Na którym miejscu stanął Lębork?

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Rzeczpospolita” opublikowała najnowszy ranking samorządów. Na którym miejscu stanął Lębork?

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce. Organizowany jest już od 15 lat. Do ogólnej oceny zestawienia redakcja weryfikuje takie aspekty jak działania związane z ochroną środowiska i korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania. Jednym słowem najwyżej w rankingu staje ten samorząd, który najlepiej dba o swój zrównoważony rozwój.

W kategorii „Gminy Miejskie” Lębork stanął na 39 pozycji z 50 możliwych miejsc. Trwałość ekonomiczno-finansowa została tu oceniona na 3.39 punktów, trwałość społeczna na 8.71, trwałość środowiskowa na 6.24, a jakość zarządzania i współpraca na 6 punktów. Łącznie w tej kategorii Lębork otrzymał 24.34 punty.


Trwałość ekonomiczno-finansowa to m.in. zdolność samorządu do zwiększania dochodów własnych (w tym z podatków) i korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania. Trwałość społeczna obejmuje te obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców (są to wydatki na usługi w zakresie edukacji, kultury, sportu i rekreację, transportu publicznego). Trwałość środowiskowa to kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowaniem do zmian klimatycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj