PSE wspierają gminę Żukowo w walce z COVID-19

Dzięki współpracy z krajowym operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego, mieszkańcy gminy Żukowo otrzymali środki ochrony osobistej.

0

Dzięki współpracy z krajowym operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego, mieszkańcy gminy Żukowo otrzymali środki ochrony osobistej.

Grant przyznany gminie w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” wykorzystano na dezynfekcję miejsc publicznych, a także na zakup środków ochrony, płynów dezynfekujących, rękawiczek i maseczek. Znaczna część z nich trafi do gminnych szkół, by zajęcia w nowym roku szkolnym prowadzone były z zachowaniem jeszcze większych standardów bezpieczeństwa.

– Dziękuję Polskim Sieciom Elektroenergetycznym za wsparcie. To kolejna pomoc w walce z koronawirusem – mówi Burmistrz Gminy Żukowo, Wojciech Kankowski. – W tym trudnym dla nas wszystkich czasie taka współpraca jest szczególnie istotna.

PSE wspierają gminę Żukowo w ramach programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, który skierowany jest do samorządów i ich jednostek oraz organizacji pozarządowych, działających na terenie ponad 70 gmin, w których istnieje lub powstaje infrastruktura Operatora Systemu Przesyłowego. Granty przyznawane są na projekty, które rozwijają wspólną przestrzeń publiczną, wpływając na długotrwałą poprawę bezpieczeństwa oraz warunków życia lokalnych społeczności.

Na terenie gminy Żukowo PSE budują stację 400/110 kV Gdańsk Przyjaźń wraz
z wprowadzeniem linii 400 kV Żarnowiec – Gdańsk Błonia. Dzięki inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo energetycznego kraju i województwa pomorskiego.

Więcej informacji na temat Polskich Sieci Elektroenergetycznych można znaleźć na stronie: raport.pse.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj