Przez 19 lat pomagał rodzinom z Lęborka. Przeszedł na emeryturę

Zdzisław Korda, dotychczasowy kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przeszedł na emeryturę.

0

Zdzisław Korda, dotychczasowy kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przeszedł na emeryturę. 

Zdzisław Korda kierował Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przez 19 lat. Współpracował ze wszystkimi lęborskimi starostami. Wdrożył do pracy też wielu pracowników pomocy społecznej. Nadszedł w końcu czas, gdy postanowił przejść na emeryturę.

Wiele ciepłych słów padło pod adresem odchodzącego kierownika, który przez cały okres zarządzania centrum postrzegany był jako człowiek, który posiadał niezwykły dar łagodzenia wszelkich konfliktów. Jego siła spokoju przekładała się na funkcjonowanie całego PCPR, co wspierało merytoryczne przygotowanie pracowników tej jednostki.

– Zdzisława znam od bardzo wielu lat i zawsze był nieprzeciętnie sprawiedliwym człowiekiem słynącym z dobrego podejścia do ludzi. Zawsze był człowiekiem otwartym, życzliwym, dowcipnym, gotowym do niesienia pomocy innym – mówiła Alicja Zajączkowska, starostwa lęborski – Choć dziś oficjalnie kończymy współpracę, to zapraszam cię Zdzisławie do współpracy w przyszłości, kiedy już wypoczniesz, nabierzesz sił i będziesz miał ochotę z nami współpracować.

Wzruszenia nie krył również sam bohater uroczystości pożegnania, dziękując wszystkim za przybycie, czy wspominając sytuacje i zdarzenia z przeszłości.

– Dziękuję wszystkim współpracownikom ze starostwa, bo współpraca pomiędzy starostwem, a PCPR była zawsze wzorcowa. Dziękuję wszystkim starostom, a także wszystkim współpracownikom z PCPR-u, tej świetnej, kompetentnej załodze, na którą zawsze można było liczyć – mówił Zdzisław Korda.

Odchodzący na emeryturę kierownik dziękował również kierownictwu i pracownikom wszystkich instytucji pomocy społecznej, z którymi zawodowo współpracował.
Kierowniczą funkcję po Zdzisławie Kordzie objęła jego dotychczasowa zastępczyni, Bogusława Lis-Zielińska. Nominację uzyskała w wyniku konkursu na to stanowisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj