Przepełnione szkoły. Uczniowie ściśnięci jak sardynki (ZDJĘCIA)

Szkoły średnie są przepełnione. Uczniowie pokazują zdjęcia - gdzieniegdzie tworzy się kilkuminutowy korek!

0
Foto: Zuzia Nowakowska/Facebook

Szkoły średnie są przepełnione. Uczniowie pokazują zdjęcia – gdzieniegdzie tworzy się kilkuminutowy korek!

Reforma edukacji spowodowała prawdziwy chaos w szkołach średnich. Od września 2019 roku naukę zaczęli zarówno absolwenci gimnazjów, jak i szkół podstawowych. Oznacza to, że w klasach pierwszych spotkały się aż trzy roczniki – 2003, 2004 i 2005.

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji pojawiły się wątpliwości przed nowym rokiem szkolnym. Już wtedy mówiło się, że z powodu tak dużej liczby uczniów zabraknie dla nich miejsc w szatniach i toaletach. Teraz, gdy młodzież pierwsze dni w murach placówek ma już za sobą, przypuszczenia się potwierdziły.

W Internecie zawrzało. Uczniowie bombardują portale społecznościowe zdjęciami, na których pokazują, jak wyglądają przerwy w ich szkołach. Na korytarzach jest tłok, młodzież jest ściśnięta jak sardynki.

 

foto: Adrianna Kaczmarek/Facebook

– Na korytarzach jest bardzo ciasno, to fakt. Jednak najgorsze jest to, że rozkłady jazdy autobusów nie są dostosowane do skutków reformy. Jakby tego było mało, nauczycielom brakuje organizacji. Fala nowych uczniów spowodowała, że gubią się w swoim planie zajęć – mówi uczennica ZSO im. H. Derdowskiego w Kartuzach.

Przepełnione szkoły są więc też dużym utrudnieniem dla nauczycieli. A jak to wygląda ze strony dyrekcji?

– Doszło kilku nowych nauczycieli. Praktycznie cała kadra pracuje po półtorej etatu, jednak wszystkie zajęcia kończą się w okolicach godziny 17:00. Na korytarzach faktycznie zrobiło się ciaśniej, ale moim zdaniem nie jest tak, że w ogóle nie da się przejść. Oprócz tego w naszej szkole nie doszło do żadnych gorszych skutków po reformie edukacji – komentuje Wicedyrektor ZSO im. H. Derdowskiego w Kartuzach, Witold Wojewódka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj