Powiat wolny od koronawirusa

Powiat lęborski jest jednym z nielicznych powiatów w województwie pomorskim wolnym od przypadków zachorowania na COVID-19.

0
Tło zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com

Powiat lęborski jest jednym z nielicznych powiatów w województwie pomorskim wolnym od przypadków zachorowania na COVID-19.

Zakażonych na terenie woj. pomorskiego jest w sumie 185 osób, w tym 31 przypadków stanowią medycy. Jeden przypadek zachorowania dotyczy pracownicy gdańskiego DPSu przy ul. Polanki. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych, wojskowi medycy pobrali próbki od wszystkich pracowników i przebywających tam seniorów.

Od początku trwania pandemii w pomorskim zmarły 2 osoby, ale również u 25 ustąpiły objawy i nastąpiło wyzdrowienie. Powiat lęborski znalazł się w szczęśliwej grupie 5 z 16 pomorskich powiatów, w których do zachorowań nie doszło. Ważne jest jednak stosowanie się do zalecanych procedur, pozostawanie w domach, ograniczając wyjścia do absolutnie niezbędnych, stosowanie zasad higieny i używanie obowiązkowych w przestrzeni publicznej środków ochrony osobistej.

Województwo pomorskie przygotowuje się również do otwarcia drugiego centrum testowego COVID-19 drive-thru. Pierwsze funkcjonuje przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Drive-thru oznacza, że podczas badania pacjent pozostaje cały czas w swoim samochodzie, ograniczając do minimum kontakty międzyludzkie. Kwalifikacja do badania odbywa się telefonicznie pod nr: 583491888. Zarówno infolinię jak i punkt pobierania wymazów obsługują w ramach wolontariatu studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kolejny stały punkt ma powstać przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Uzupełnieniem punktów stałych jest 9 operujących w województwie mobilnych zespołów wymazowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj