Powiat lęborski w „złotej piętnastce”

Po raz trzeci z rzędu powiat lęborski trafił do „złotej piętnastki” w rankingu Związku Powiatów Polskich. W kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców powiat lęborski zajął 12 miejsce, nieznacznie tylko ulegając powiatowi słupskiemu.

0
foto: Wikipedia

Po raz trzeci z rzędu powiat lęborski trafił do „złotej piętnastki” w rankingu Związku Powiatów Polskich. W kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców powiat lęborski zajął 12 miejsce, nieznacznie tylko ulegając powiatowi słupskiemu.

Eksperci ZPP oceniają samorządy według kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”. Są to kryteria takie jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Wśród kryteriów nie zabrakło również promocji rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspierania działań na rzecz gospodarki rynkowej, a także promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych. Pod uwagę brana też była spółpraca krajowa i międzynarodowa.

Maksymalne noty powiatowi lęborskiemu przyznano za przeprowadzenie programu polityki zdrowotnej, wielkość środków wydatkowanych na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe, a także za promocję aktywnego stylu życia poprzez organizowanie imprez o charakterze sportowym, rozwój szkolnictwa zawodowego, wspieranie inicjatyw integrujących lokalną społeczność oraz za udział w szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe nauczycieli powiatowych jednostek oświatowych. Na maksymalną punktację zasłużyła również strona internetowa, spełniająca standardy dostępności Web Content Accessibility Guidelines WCAG 2.0. Chodzi tu głównie o dostępność treści na stronie dla szerszego grona użytkowników niepełnosprawnych, w tym dla osób niewidomych i słabowidzących, głuchych i niedosłyszących.

Kolejne wysokie noty powiat lęborski otrzymał za ilość pozyskanych środków finansowych, pochodzących z funduszy zewnętrznych, sprawne działanie elektronicznego obiegu dokumentów i systemu usług elektronicznych e-urząd. Jakość pracowni informatycznych działających na terenie powiatu lęborskiego, działania przekładające się na rozwój społeczeństwa obywatelskiego, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne, a w szczególności inicjatywy służące zachowaniu specyfiki, stanowiły również element, który zwrócił uwagę twórców rankingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj