Powiat kartuski w żółtej strefie!

Minister Zdrowia przekazał informację, że od dnia 28 sierpnia powiat kartuski zostaje objęty żółtą strefą. Powodem tej decyzji jest odnotowany wzrost zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach.

0

Minister Zdrowia przekazał informację, że od dnia 28 sierpnia powiat kartuski zostaje objęty żółtą strefą. Powodem tej decyzji jest odnotowany wzrost zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach.

W związku z tym policjanci przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń, które właśnie zaczęły obowiązywać. Policjanci nadal będą uświadamiać, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą stanowczo reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Jakie dodatkowe obostrzenia obowiązują po objęciu powiatu kartuskiego żółtą strefą? Obowiązuje m.in. limit jednej osoby na powierzchni 4 m2 podczas imprez tj. targi, wystawy, kongresy czy konferencje. Limit ten obowiązuje też w obiektach gastronomicznych. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki lub parkach rekreacyjnych limit osób wynosi 1 osobę na 10 m2. W siłowniach obowiązuje limit osób – jedna na 7 m2. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. W zajęciach na świeżym powietrzu, projekcjach filmów, spektaklach, może brać udział maksymalnie 25 proc. publiczności. Podobnie ma być na widowni w obiektach sportowych.

W przypadku obowiązku zasłaniania ust i nosa obostrzenia się nie zmieniły. Używanie masek nadal obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych – chyba, że będzie zachowna odległość 1,5 m, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych lub usługowych oraz w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Szczegółowa informacja dotycząca obostrzeń znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj