Pomorskie dziękowało za rolniczy trud…

W piękną, słoneczną niedzielę, 22 września w Kartuzach odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. 

0
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W piękną, słoneczną niedzielę, 22 września w Kartuzach odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. 

Na tę uroczystość z podziękowaniami za plony i rolniczy trud przybyło wielu wspaniałych gości z pomorskich gmin i powiatów.

Dożynki Województwa Pomorskiego rozpoczęły się tuż po poświęceniu wieńców dożynkowych o godz. 13:30 uroczystą mszą św. w kartuskiej Kolegiacie. Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował do Parku im. Solidarności w Kartuzach, gdzie na scenie nastąpiło przywitanie gości oraz przekazanie chleba dożynkowego. Starostwie dożynek, pani Arleta Hirsz (Żukowo) i Krzysztof Hoppa (Nowy Tuchom) przekazali dożynkowy bochen na ręce Józefa Sarnowskiego – Członka Zarządu Województwa Pomorskiego oraz Dariusza Drelicha – Wojewody Pomorskiego, Piotra Karczewskiego – Doradcy Prezydenta RP, Bogdana Łapy – Starosty Powiatu Kartuskiego i Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego -Burmistrza Kartuz. Ci z kolei dzielili go rozsądnie i sprawiedliwie, co miało miejscu już chwile później.


Na scenie, oprócz programu artystycznego, nie brakowało konkursowych emocji przy wyborze najpiękniejszego Wieńca Dożynkowego, czy wynikach konkursu Piękna Wieś.

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy woj. pomorskiego

Za najpiękniejszy wieniec dożynkowy województwa pomorskiego z pośród 30. przybyłych na uroczystość, uznano dzieło sołectwa Strzeczona gm. Debrzno. Drugie miejsce zajęło sołectwo Smołdzino gm. Przodkowo, a trzecie sołectwo Połczyno gm. Puck.

Borkowo „Piękną Wsią” powiatu kartuskiego . Mirachowo drugie, Kamienica Szlachecka trzecia.

Wieś Borkowo (gm. Żukowo) zajęła pierwsze miejsce w kategorii „wieś”. Nagrodę osobiście odbierał sołtys Bartosz Dagiel wraz z mieszkańcami wsi. Mirachowo z gm. Kartuzy zajęło drugie miejsce, a Kamienica Szlachecka z gm. Stężyca – trzecie. Wyróżniono także trzy inne miejscowości: Kożyczkowo z gm. Chmielno, Goręczyno z gm. Somonino, Podjazy z gm. Sulęczyno.

Najpiękniejsze gospodarstwa w pomorskiem

Spośród gospodarstw za najbardziej estetyczną uznano zagrodę państwa Bernadety i Henryka Dejków z Lampy w gm. Chmielno. Drugim miejscem nagrodzono zagrodę Gertrudy i Andrzeja Walderów z Sulmina w gm. Żukowo. Trzecie miejsce zdobyło gospodarstwo Lucyny i Rafała Dąbrowskich z Brodnicy Górnej w gm. Kartuzy.


Choć przez cały dzień imprezie towarzyszyła piękna pogoda, to wieczorem zrobiło się już chłodniej. Na szczęście gorącą atmosferę w Parku Solidarności podtrzymał zespół – legenda, grupa Lombard, w której repertuarze nie zabrakło największych przebojów tych minionych lat oraz tych współczesnych z ostatniego albumu „Swing” z 2016 roku. Nowa, charyzmatyczna wokalistka dodaje temu zespołowi nowe tchnienie i wspaniałe rockowe brzmienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj