Policjant „wybiegał” trzy złote medale

Kom. Adam Thiel walczył o tytuł mistrza na XVIII Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków w Chinach.

0
foto: KPP Lębork

Kom. Adam Thiel walczył o tytuł mistrza na XVIII Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków w Chinach.

W dniach od 8 do 18 sierpnia w Chengdu (Chiny) rozgrywane były XVIII Mistrzostwa Świata Policjantów i Strażaków. W kilkunastoletniej historii Igrzysk po raz pierwszy przedstawiciele służb mundurowych zmierzyli się w jednym z krajów azjatyckich. Było to również największe w historii chińskiego Chengdu wydarzenie sportowe, w którym zawodnicy z całego świata rywalizowali w 56 różnych dyscyplinach. Zawody na żywo oglądało łącznie ponad 100 tys. osób. Ambasadorem WPFG Chengdu 2019 był znany fanom kina aktor Jackie Chan.

Wśród przedstawicieli służb mundurowych z Polski nie mogło zabraknąć policjanta Adama Thiela, który od wielu lat reprezentuje formację w dyscyplinie biegów i który cyklicznie bierze udział w zawodach tak wysokiej rangi. Funkcjonariusz wystartował w 3 konkurencjach biegowych – bieg przełajowy na 10 km, bieg na 3000 m z przeszkodami oraz bieg na 10000 m rozgrywany na bieżni. W każdej z konkurencji zdobył tytuł mistrza, zajmując najwyższe miejsce na podium.

foto: KPP Lębork

To ogromne wyróżnienie dla reprezentanta Lęborka. W Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych rywalizowało bowiem około 10 tys. policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży granicznej i przedstawicieli innych formacji z 79 krajów.

 

Kom. Adam Thiel biega i zdobywa medale od 1993 roku. Do jego sukcesów można zaliczyć między innymi złoty medal oraz dwa srebrne podczas światowych igrzysk w Firefax w 2015 roku. W Los Angeles w 2017 również wywalczył dwa srebrne medale w biegach.

Służbę policjanta Adam Thiel pełni już od 21 lat. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Mimo trudnej i wymagającej pracy, funkcjonariusz znajduje czas na codzienne treningi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj