Policjanci zaczną pojawiać się na dyskotekach. Powód to…

Ruszają policyjne działania pod nazwą "Dyskoteka". Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego i Strażą Miejską na terenie powiatu lęborskiego kontrolować będą lokale prowadzące dyskoteki, kluby nocne oraz inną działalność rozrywkową. 

0

Ruszają policyjne działania pod nazwą „Dyskoteka”. Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego i Strażą Miejską na terenie powiatu lęborskiego kontrolować będą lokale prowadzące dyskoteki, kluby nocne oraz inną działalność rozrywkową. 

Termin działań nie jest przypadkowy i obejmuje ostatni tydzień wakacji. Przypada również na ostatni wakacyjny weekend. Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu i strażnikami miejskimi mają na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających nadmorskie miejscowości, którzy żegnają wakacje. Funkcjonariusze będą więc sprawdzali, czy dyskoteki i kluby nocne działają wbrew zakazowi. Czy pozostałe miejsca prowadzące działalność rozrywkową przestrzegają ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Podczas kontroli lokali gastronomicznych mundurowi sprawdzą, czy właściciele, obsługa oraz goście przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Wszystko to ze względu na stale rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem.

– Cel działań policyjnych powinien być naszym wspólnym celem. Jako społeczeństwo powinniśmy dążyć do ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 przede wszystkim poprzez noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych w przestrzeni publicznej oraz zachowanie dystansu społecznego. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem – mówi sierż. sztab. Marta Bąciaszek z KPP w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj