Policja rusza z kolejną akcją. Potrwa aż do niedzieli

Lęborscy policjanci rozpoczynają dzisiaj (10 czerwca) kolejne działania pod kryptonimem „Bezpieczny Weekend-Boże Ciało”. Akcja potrwa przez cały tzw. długi weekend, aż do niedzieli.

0

Lęborscy policjanci rozpoczynają dzisiaj (10 czerwca) kolejne działania pod kryptonimem „Bezpieczny Weekend-Boże Ciało”. Akcja potrwa przez cały tzw. długi weekend, aż do niedzieli.

Kolejny długi weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach, dlatego już dzisiaj lęborscy policjanci rozpoczynają działania ”Bezpieczny Weekend-Boże Ciało”, które potrwają do niedzieli. Akcja ta ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Długi weekend charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych. Dlatego też na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli. Podczas akcji policjanci będą korzystali z oznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawią się także mundurowi na motocyklach.

Policjanci będą reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie. Ujawniać oraz eliminować z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzać będą także, czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa i czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolować będą również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Podczas działań mundurowi nie zapomną o pieszych. Zwracać będą szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj