Polacy są zmęczeni teleporadami. Kiedy możemy się spodziewać otwarcia przychodni?

Znamy plany odnośnie IV etapu odmrażania gospodarki, który uwzględnia otwarcie takich miejsc jak siłownie i baseny. Co z przychodniami lekarskimi?

0

Znamy plany odnośnie IV etapu odmrażania gospodarki, który uwzględnia otwarcie takich miejsc jak siłownie i baseny. Co z przychodniami lekarskimi?

Od początku pandemii praca przychodni została ograniczona, a pacjenci chcący skontaktować się z lekarzem zostali skazani na porady telefoniczne. Wielu Polaków jest niezadowolonych z tego powodu, bo jak mówią – rozmowa telefoniczna nie pozwala na postawienie prawidłowej diagnozy.

Na środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przedstawił plan IV etapu odmrażania gospodarki, który uwzględnił wiele sektorów. Wśród nich między innymi: siłownie, baseny, i parki rozrywki, ale nie pojawiła się wzmianka o przychodniach lekarskich. Czy wiadomo, kiedy obywatele będą mogli pójść na wizytę lekarską do gabinetu?

Niestety ta kwestia nadal pozostaje zagadką. Na obecną chwilę lekarze będę przyjmować pacjentów tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, natomiast reszta będzie musiała korzystać z teleporad.

Identycznie wygląda sytuacja w szpitalach. Pacjentów przyjmuje się tylko w nagłych przypadkach. Polacy są niezadowoleni z faktu, że odbiera im się możliwość korzystania z usług specjalistów i zmusza się ich do przekładania zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj