Pogorzelice. Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Dopiero po roku trafił w ręce policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który pod koniec ubiegłego roku potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł z miejsca wypadku.

0
btr

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który pod koniec ubiegłego roku potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł z miejsca wypadku.

Pod koniec ubiegłego roku dyżurny lęborskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Pogorzelice. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów, którzy potwierdzili, że pieszy, mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska został potrącony i poniósł śmierć na miejscu. Mundurowi ustalili, że kierowca, który potrącił pieszego, nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca wypadku.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pracujący na miejscu tego zdarzenia przeprowadzili oględziny wraz z prokuratorem, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać wszystkie zdobyte informacje oraz dotarli do świadków zdarzenia. Zebrany w sprawie materiał oraz szereg czynności operacyjno-rozpoznawczych, przeprowadzonych przez policjantów kryminalnych, przyczyniły się do zatrzymania przez policjantów 25-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu puckiego. Zgromadzony przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy. Intensywna współpraca policjantów z Prokuraturą Rejonową Policji w Lęborku spowodowała, że Sąd Rejonowy w Lęborku wobec podejrzanego mężczyzny zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu.

Za spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Gdy kierowca oddali się z miejsca zdarzenia, sąd może orzec karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj