Pogoniści wyszli zwycięsko z tego pojedynku

Kolejną zwycięską grę kontrolną zanotowali piłkarze seniorskiej drużyny Pogoni. W niedzielne południe, 9 lutego ekipa trenera Waldemara Walkusza podjęła w Lęborku A-klasowe KS Chwaszczyno.

0

Z różnych powodów w kadrze Pogoni zabrakło Miszkiewicza, Atanackovicia, Dobka i graczy testowanych. „Pożyczony” do drużyny gości został podstawowy bramkarz, Patryk Labuda. Z powodu kontuzji Chwaszczyno do Lęborka przyjechało bez bramkarza. „Laba” musiał się w tym meczu nieźle napocić, w lęborskiej bramce stanął Patryk Grzebiela.
Bramki padały w drugiej połowie. Wystawiony na prawym skrzydle Wiktor Miotk do siatki trafił w 52 minucie po efektownym wyskoku z podania Kwaśnika. Na 2:0 po godzinie gry podwyższył debiutant z rocznika 2003 Franciszek Stenka. Trzecią bramkę dla Pogoni zdobył Przemysław Iwański, który zamknął głową akcję, wypracowaną solowo przez Przemka Kostucha. Dla gości jedyna bramka padła w 79 minucie za sprawą Patryka Reszki.
– Nie mieliśmy dziś do dyspozycji wszystkich zawodników, dlatego też przez dłuższy okres czasu na boisku dostali szanse sprawdzenia się młodzi zawodnicy. Wynik jak zawsze w sparingach jest sprawą drugorzędną. Może troszeczkę mam pretensje o niepełne zaangażowanie niektórych zawodników. Najważniejsze, że bez kontuzji – podsumował sparing trener Waldemar Walkusz.