Pogoń Lębork z awansem do kolejnej rundy

Od wysokiego zwycięstwa przygodę w Pucharze Polski rozpoczęła seniorska drużyna Pogoni.

0
Wczesna godzina spotkania nie ułatwiała kompletowania składu. Na szczęście udało się do Damnicy pojechać mocnym ekipą i zdecydowanie przejść do kolejnej rundy.
– Naszym planem na Damnicę był awans dalej, brak kontuzji i zachowanie jak najwięcej sił na sobotnie derby z Gryfem. Plan w większości się udał, choć nie zabrakło problemów zdrowotnych. Pod koniec pierwszej połowy z powodu niedyspozycji boisko opuścił Wojciech Dobek, który z boiska bezpośrednio trafił na SOR w słupskim szpitalu. Kontuzji łuku brwiowego po zderzeniu się z sędzią doznał Adrian Kochanek – mówił po meczu trener Waldemar Walkusz.
Mecz w Damnicy toczył się na równym, aczkolwiek grząskim boisku. Wynik otworzył w 22 minucie Gracjan Miszkiewicz z podania Kostucha. Tuż przed przerwą z głowy podwyższył Aleksandar Atanacković. Po przerwie za faul Jerucia sędzia dyktuje rzut karny przeciwko Pogoni, skutecznie wykorzystany przez zawodnika z Damnicy.
Po godzinie gry na 1:3 podwyższa grający z opaską kapitana Łukasz Janowicz. Na listę strzelców wpisuje się też kolejno Błażej Siłkowski, ponownie Gracjan Miszkiewicz i ostatnio bardzo bramkostrzelny Przemysław Kostuch. W drugiej połowie na boisko weszli juniorzy – Miotk, Blachowski i Bigus.
Mecz zakończył się wynikiem KS Damnica – Pogoń 1:6, co oznacza pewny awans do kolejnej, 5 rundy Pucharu Polski.
16 października Pogoń zmierzy się na wyjeździe z V-ligowymi rezerwami Bytovii Bytów.