Pogoń Lębork wznowiła treningi

0

Punktualnie o godzinie 18:30 poniedziałkowy trening po pandemicznej przerwie przeprowadzili na stadionie zawodnicy drużyny seniorów. W zajęciach zabrakło trzech graczy, licznie na trening stawiła się za to młodzież. Rozgrzewkę przeprowadził tradycyjnie Dariusz Nawrocki, drugą część zajęć poprowadził trener Walkusz. Osobno pracowali bramkarze Patryk Labuda i Arkadiusz Kolke. Już w środę w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski Pogoń podejmie w Lęborku czwartoligowe Powiśle Dzierzgoń. W sobotę wyjazd do GKS Kowale.

O komentarz przed ponowną inauguracją rundy wiosenną zapytaliśmy przed treningiem trenera drużyny Waldemara Walkusza:

– Nie odkryję Ameryki gdy powiem, że to jedna wielka niewiadoma. Zdajemy sobie sprawę co jest przed nami, zaczynamy już w środę serię gier i mam nadzieję, że covid tego nie przerwie. Terminarz mamy napięty. Z pucharem będziemy grali do końca czerwca systemem sobota-środa. Zgrywać i dotrenowywać będziemy się pewnie w trakcie tego intensywnego sezonu. Myślę, że zespół sprosta zadaniu. Zimą pracowaliśmy na tyle na ile było to możliwe. Zaliczyliśmy fatalny falstart w pierwszym meczu wiosny, aczkolwiek gra ze Stolemem nie była zła, wynik za to był tragiczny. To jednak żadne pocieszenie. Naszym głównym celem jest powalczyć, aby znaleźć się w grupie mistrzowskiej. Ligę zaczynamy w sobotę w Kowalach i jest to zespół który ma dwa oczka więcej od nas i na pewno czeka nas tam trudne spotkanie. Po tych przerwach, bo przecież najpierw graliśmy, później trenowaliśmy i nie graliśmy, później nie trenowaliśmy i nie graliśmy, potem znowu przerwa więc nasza forma jest wielką niewiadomą. Mam nadzieje, że zawodnicy ewentualne braki nadrobią ambicją i wolą walki. Spodziewam się wiosną pozytywnych dla nas rozstrzygnięć.

Trening odbył się na głównym trawiastym boisku.

Zgodnie z terminarzem opublikowanym przez Pomorski Związek Piłki Nożnej 21 kwietnia o godz. 17 Pogoń zagrała u siebie z Powiślem Dzierzgoń. 24 kwietnia to termin 21 kolejki i mecz GKS Kowale – Pogoń, 1-2 maja spotkanie Gwiazda Karsin – Pogoń, a 8 maja mecz w Lęborku z Lechią II Gdańsk. Po zakończeniu rundy zasadniczej dokonany zostanie podział na grupę mistrzowska i spadkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj