Pogoń Lębork startuje ze szkoleniem dla bramkarzy

Na początku bieżącego roku Pogoń Lębork ruszyła ze skoordynowanym szkoleniem dla bramkarzy z sekcji juniorów. Jak wyglądają półtoragodzinne treningi prowadzone przez trenera Patryka Cydzika? 

0
źródło foto: Pogoń Lębork

Na początku bieżącego roku Pogoń Lębork ruszyła ze skoordynowanym szkoleniem dla bramkarzy z sekcji juniorów. Jak wyglądają półtoragodzinne treningi prowadzone przez trenera Patryka Cydzika? 

W styczniu tego roku rozpoczęły się treningi dla juniorskich bramkarzy. Młodzi zawodnicy pod okiem trenera Cydzika szlifują warsztat bramkarski.

– Zaczęliśmy w styczniu, choć z powodu koronawirusa bramkarskie treningi były przez jakiś czas wstrzymane. Od połowy maja w grupach 2-3 osobowych wróciliśmy na boisko i intensywnie trenujemy – wyjaśnia trener Cydzik. – Zadania bramkarza w ostatnich latach znacznie się zwiększyły. Zawodnik musi dobrze grać nogami na przedpolu. Ćwiczymy te elementy na specjalistycznych treningach. Jestem w kontakcie z poszczególnymi trenerami drużyn, współpraca układa się dobrze. Jednym z jej owoców były treningi taktyczne w drużynie D2, gdzie wspólnie z zawodnikami z pola bramkarze trenowali wyprowadzenie piłki od tyłu – mówi trener Patryk Cydzik.
Trener grupy posiada uprawnienia trenerskie UEFA „B”. Jako zawodnik na pozycji bramkarza grał w Pogoni Lębork, Ratuszu Lębork, Koralu Maszewo, Starcie Łebień czy niemieckim TSV Eixe. Na stanowisku trenera bramkarzy pracował kilka lat temu w Pogoni, a później w Lwie Lębork. Zaliczył też staż trenerski w Legii Warszawa.
– Potrzeba treningu dedykowanego wyłącznie bramkarzom wyszła bezpośrednio od trenerów grup młodzieżowych. Nasza współpraca z trenerem Patrykiem jest wyjściem na przeciw tym oczekiwaniom – mówi Wiceprezes Zarządu ds. piłki nożnej Pogoni Marek Piotrowski. – Zajęcia prowadzone są regularnie w rocznikach od juniora D wzwyż. W młodszych grupach także wprowadzamy pewne elementy tego treningu. Liczę na to, że będzie to długofalowa współpraca i przyniesie oczekiwane rezultaty. Ten element świetnie uzupełnił naszą ofertę szkoleniową, dzięki czemu jest ona jeszcze bardziej kompleksowa – informuje trener Cydzik.
Obecnie trwa nabór uzupełniający bramkarzy. Zawodnicy młodzieżowi z roczników od 2003 do 2008 zainteresowani grą w Pogoni i specjalistycznym treningiem bramkarskim proszeni są o kontakt z trenerem Patrykiem Cydzikiem pod nr tel.: 516 719 874.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj