Pogoń Lębork rozpoczyna wiosenną walkę o punkty

To jest i prawdopodobnie będzie dziwny sezon. W sobotę (6 marca) drużyna seniorów Pogoni rozpoczyna walkę o ligowe punkty. Do Lęborka przyjedzie wicelider rozgrywek Stolem Gniewino, a mecz rozegrany zostanie bez udziału widzów. Potem nastąpi prawdopodobnie kilkutygodniowa przerwa związana z zaostrzeniem przepisów sanitarnych na Pomorzu i zamknięciem obiektów sportowych.

0

To jest i prawdopodobnie będzie dziwny sezon. W sobotę (6 marca) drużyna seniorów Pogoni rozpoczyna walkę o ligowe punkty. Do Lęborka przyjedzie wicelider rozgrywek Stolem Gniewino, a mecz rozegrany zostanie bez udziału widzów. Potem nastąpi prawdopodobnie kilkutygodniowa przerwa związana z zaostrzeniem przepisów sanitarnych na Pomorzu i zamknięciem obiektów sportowych.

W tym sezonie IV liga składa się z 21 zespołów, co oznaczało zmianę systemu rozgrywek. Sezon podzielono na rundę zasadniczą (do rozegrania pozostały jeszcze cztery kolejki), po której 10 najlepszych zespołów awansuje do grupy mistrzowskiej. Pozostałe 11 drużyn będzie walczyć w grupie spadkowej. Pogoń jest bliska awansu do czołowej „10″ choć by tak się stało, trzeba zdobyć jeszcze kilka punktów. Biało-niebiesko-czerwoni zajmują obecnie 9. lokatę w tabeli, mając na swoim koncie 23 punkty (6 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek) i 3 punkty przewagi nad najlepszą drużyną z grupy spadkowej.

W kolejnych meczach Pogoń zagra u siebie ze Stolemem (2. miejsce), Lechią II (11. miejsce), a na wyjazdach z Gwiazdą (12. miejsce) i GKS Kowale (8. miejsce). Kiedy to się stanie – nie wiadomo. Zgodnie z nowymi restrykcjami sanitarnymi na Pomorzu od 13 marca obiekty sportowe zostaną zamknięte. Jak długo to potrwa – również nie wiadomo. Zgodnie z przyjętymi przepisami sezon w IV lidze może zostać zaliczony po rozegraniu jednej rundy.

Pandemia koronawirusa mocno utrudniła zimą przygotowania i sparingu. Z powodu zakazów drużyna rozegrała tylko trzy sparingi, wszystkie wygrała:

Pogoń – Wikęd Luzino 3:1
Pogoń – KS Chwaszczyno 3:2
Pogoń – Sztorm Kosakowo 3:1

W zimowej przerwie doszło w drużynie do kilka znaczących transferów. Drużynę wzmocnił Piotr Lisowski (Jantar Ustka), Paweł Piór (Cartusia Kartuzy), Paweł Rompca (Orlęta Reda) i Jakub Gański (wychowanek). Trwa finalizacja transferu bramkarza. W drugą stronę Pogoń opuścił Marcin Choszcz i Piotr Młynarczykowski. Z powodu długotrwałej choroby w ostatnich tygodniach nie trenował Wojciech Dobek i ten zawodnik w najbliższych meczach na pewno nie zagra. Na treningach wiosną powinien pojawić się po kontuzji kolana Gracjan Miszkiewicz.

Drużyna Pogoni wciąż jest w grze w Pucharze Polski w którym w 1/8 zagra 21 kwietnia w Lęborku z Powiślem Dzierzgoń (IV liga). Zwycięzca tego meczu zagra w ćwierćfinale z lepszym z pary Chojniczanka II Chojnice – Arka II Gdynia.

– Troszeczkę jesteśmy niezadowoleni z okresu przygotowawczego z racji z tego, że rozegraliśmy tylko trzy spotkania kontrolne. Było to nie z naszej winy, pandemia nas ogranicza, boiska były po prostu zamknięte. Mała ilość gier kontrolnych powoduje z jednej strony, że szczególnie nowi zawodnicy, którzy do nas doszli nie są jeszcze optymalnie wkomponowani, choć z drugiej strony mało gier powoduje u piłkarzy głód piłki – mówił na kilka dni przed startem rozgrywek trener Waldemar Walkusz. – Naszym celem jest awans do pierwszej dziesiątki i gra w grupie mistrzowskiej w drugiej rundzie. Dokonane transfery były uzupełnieniem kadry. Trzeba sobie przypomnieć, że w rundzie jesiennej mieliśmy praktycznie 13 zawodników plus naszą młodzież przed którą jeszcze dużo pracy. Jeszcze jesienią odpadł nam młodzieżowy bramkarz, a teraz Choszcz oraz Dobek, który zmaga się z chorobami. Mecze ligowe dopiero pokażą na co tych chłopaków stać. Ważne jest to, że są to młodzi chłopcy, którzy chcą grać w piłkę.

Kadra Pogoni Lębork, 4 liga, sezon 2020/2021 (wiosna 2021)

Bramkarze:
Patryk Labuda (1996)
Obrońcy:
Wojciech Musuła (1983)
Adrian Kochanek (1989)
Przemysław Kostuch (1988)
Arkadiusz Okrój (2004)
Mateusz Kozerkiewicz (1989)
Łukasz Janowicz (1996)
Błażej Siłkowski (1997)

Pomocnicy:
Aleksandar Atanacković (1980)
Przemysław Iwański (1988)
Wiktor Miotk (2001)
Wojciech Dobek (1998)
Łukasz Kwaśnik (1994)
Bartosz Bigus (2001)
Paweł Piór (2002)
Franciszek Stenka (2003)
Filip Stępień (2003)
Jakub Gański (2003)

Napastnicy:
Artur Formela (1988)
Gracjan Miszkiewicz (1995)
Piotr Lisowski (1993)
Bartosz Wiśniewski (2003)
Wiktor Andrzejczak (2003)

Trener:
Waldemar Walkusz

Trener Przygotowania Motorycznego:
Dariusz Nawrocki

Przyszli: Piotr Lisowski (Jantar Ustka), Paweł Piór (Cartusia Kartuzy), Jakub Gański (wychowanek)

Odeszli: Marcin Choszcz, Piotr Młynarczykowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj