Pogoń Lębork na Gdynia Cup 2019

Świetnie poradziła sobie w weekend w Gdyni młodsza część drużyny D2 Pogoni Lębork.

0
Świetnie poradziła sobie w weekend w Gdyni młodsza część drużyny D2 Pogoni Lębork.
Chłopcy rocznika 2009 wzięli udział w dwudniowym turnieju Gdynia Cup 2019. Do zwycięstw drużynę poprowadzili trenerzy Wiesław Krefft i Sebastian Brzozowski.
W pierwszym dniu drużyna z Lęborka wsparta dwoma piłkarzami z Diego Lębork wygrała wszystkie spotkania w grupie: Pogoń – Gryf Słupsk KS 2:0, Pogoń – Jedynka II Reda 2:0, Pogoń – Sztorm Kosakowo 4:1 i Pogoń – GAP Gdynia 5:0.
W drugim dniu zagrały ze sobą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup i najlepsza trzecia. Po czterech zwycięstwach: Pogoń – Gryf Słupsk KS 2:0, Pogoń – Sztorm Kosakowo 5:0, Pogoń – Gryf Tczew 2:0 przyszedł decydujący mecz z Jedynką I Reda. Górą byli rówieśnicy z Redy, którzy wygrali 1:3. Drużyna z Lęborka z bilansem 7 zwycięstw i 1 porażką zajęła 2 miejsce w turnieju.
– To były dobre zawody i dużo grania. Każdy rozegrany na sztucznej nawierzchni mecz pod balonem trwał 15 minut – mówił po turnieju trener Pogoni Wiesław Krefft. – Cieszy mnie obecność dwóch ciekawych zawodników z AP Diego. Nasi zawodnicy też czasem uczestniczą w turniejach Diego, taka współpraca jest bardzo wskazana.
W skład srebrnej drużyny weszli: Natan Łukaszuk, Bartosz Miedziński, Maciej Gosz, Piotr Krefft, Gracjan Smentoch, Jakub Szulfer, Nikodem Bronk oraz dwaj zawodnicy AP Diego Lębork Kacper Łasica i Kacper Pięta.
Za tydzień drużyna Pogoni 2008/2009 jedzie na dwa zespoły do Luzina na Kaszub Cup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj