Pogoda znów szaleje. Wracają mrozy, a IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

Tegoroczna zima pokazuje swoją kapryśną stronę. Na zmianę świeci słońce i pada deszcz ze śniegiem. Występują temperatury "na plusie", a kilka godzin później pojawia się mróz. Nie inaczej będzie dziś w nocy. Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem na drogach.

0

Tegoroczna zima pokazuje swoją kapryśną stronę. Na zmianę świeci słońce i pada deszcz ze śniegiem. Występują temperatury „na plusie”, a kilka godzin później pojawia się mróz. Nie inaczej będzie dziś w nocy. Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem na drogach.

To będzie mroźna noc. W powiecie kartuskim i lęborskim wystąpią dziś (4 lutego) opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna spadnie do -1 stopnia Celsiusza, co spowoduje oblodzenie na drogach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla większości powiatów w Polsce.

– Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne – czytamy w komunikacie.

Oblodzenie dróg powinno ustąpić jutro do godziny 10:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj