Pogoda oszalała! Wydano ostrzeżenie I stopnia

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia.

0

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia.

Pogoda dziś (10 września) oszalała. Synoptycy wydali ostrzeżenia I stopnia dla kilku powiatów w Polsce. W tym dla lęborskiego i kartuskiego.

Dla powiatu kartuskiego prognozowany jest na dziś bardzo silny wiatr. Jego natężenie szczególnie wzrośnie od godziny 13:00. Średnia prędkość wiatru ma wynosić 50 km/h w porywach do 75 km/h. Sytuacja prawdopodobnie uspokoi się dopiero następnego dnia rano.

W powiecie lęborskim sprawy wyglądają gorzej. Dla mieszkańców wydano ostrzeżenie I stopnia nie tylko przed wiatrem, ale też przed deszczem. Porywy wiatru będą tu znacznie mocniejsze – nawet do 90 km/h. Przewidywane są też opady deszczu o stopniu umiarkowanym i silnym. W tym powiecie również sytuacja ma poprawić się następnego dnia rano.

– Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – czytamy w komunikacie IMGW-PIB.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj