Pilnie potrzebna pomoc dla dwuletniej Igi!

Iga od miesiąca zmaga się z ciężką anemią aplastyczną – chorobą podobną do białaczki.

0

Iga od miesiąca zmaga się z ciężką anemią aplastyczną – chorobą podobną do białaczki.

Dwuletnia Iga jest córką lęborskiego policjanta. Na co dzień mundurowy pomaga lokalnej społeczności. Tym razem jednak on i jego córeczka liczą na ludzi o dobrych sercach. Poszukiwani są ochotnicy, którzy mogą oddać krew o grupie 0Rh+ bądź 0Rh -.

Tylko przeszczep szpiku kostnego może uratować Idze życie. W tej chwili jednak najbardziej potrzebuje granulocytów – komórek krwi, aby mieć szansę wyjść z ciężkiej infekcji. Czas ma ogromne znaczenie! Tylko zwalczenie infekcji da szansę Idze na przeszczep szpiku kostnego. Dziewczynka aktualnie czeka w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym na Oddziale Intensywnej Terapii na ul. Dębinki 7.

Osoby, które chcą być dawcą, muszą być zdrowe i nie przyjmować żadnych leków (w tym antydepresantów, przewlekle leków przeciwbólowych, leków hormonalnych). Poszukiwani kandydaci to osoby w wieku 18-45 lat. Wykluczone są osoby w ciąży, w połogu, a także z tatuażami, które powstały w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Oddanie krwi możliwe jest wyłącznie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy na ul. Markwarta 8. Osoby, które chcą pomóc, proszone są o zgłoszenie się pod numerem telefonu: 883-354-946.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj