Plaga pijanych kierowców. Policja zatrzymała sześć blankietów prawa jazdy

0
źródło foto: KPP Lębork

Dwóch nietrzeźwych kierujących, cztery dowody rejestracyjne i sześć blankietów prawa jazdy zatrzymali wczoraj policjanci z lęborskiej drogówki. Prawo jazdy stracił m.in. 28-letni kierowca audi, podejrzewany o to, że mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu, spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia oraz 39-latek z gminy Nowa Wieś Lęborska, który prowadził auto mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj po godzinie 17:00 28-letni kierowca audi spowodował kolizję na ulicy Marcinkowskiego i uciekł z miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia policjantów wynika, że kierujący nie zachował odpowiedniej odległości od innego samochodu, które zatrzymało się na skrzyżowaniu w celu udzielenia pierwszeństwa kierującemu fiatem. Audi wjechało w tył suzuki, wpychając je na skrzyżowanie i doprowadzając tym samym do zderzenia z fiatem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący audi zbiegł, pozostawiając na miejscu zdarzenia swój samochód. Policjanci ruchu drogowego ustalili rysopis mężczyzny oraz drogę jego ucieczki i już po kilkunastu minutach go zatrzymali. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska, który w chwili zatrzymania miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy tego mężczyzny i zabezpieczyli jego auto na policyjnym parkingu. 28-latek wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji pod wpływem alkoholu.

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszy również 39-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska, zatrzymany przez policjantów do kontroli wczoraj po południu. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. W takim stanie prowadził auto po drogach Chocielewka.

Wczorajszego dnia policjanci zatrzymali łącznie 6 blankietów prawa jazdy, w tym cztery za znaczne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym. Jednym z kierowców, który w rażący sposób naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym, był kierujący volkswagenem, który w Krępie Kaszubskiej, na terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 103 km/h. Te policyjne interwencje zakończyły się postępowaniem mandatowym i skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie.

– Policjanci apelują o stosowanie się do przepisów prawa ruchu drogowego i zapowiadają stanowcze i represyjne reakcje wobec tych, którzy w rażący sposób je lekceważą – informuje asp. Marta Szałkowska z KPP Lębork.

 

źródło foto: KPP Lębork

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj