Pierwszy, ale nie ostatni… Rodzinny Rajd Rowerowy w Lęborku

W upalny piątkowy dzień Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy dla dzieci, młodzieży i opiekunów pieczy zastępczej. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości ponad 20 kilometrów.

0
źródło foto: Starostwo Powiatowe w Lęborku

W upalny piątkowy dzień Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy dla dzieci, młodzieży i opiekunów pieczy zastępczej. Uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości ponad 20 kilometrów.

W rowerowym rajdzie wsparcia uczestnikom udzielili działacze sportowi ze Stowarzyszenia  Rowerowego „Lew Lębork”, którzy pomogli walczyć z pogodą, trudami trasy i kondycją.

Całe wydarzenie zostało podsumowane krótkim zdaniem: „Ogromne zmęczenie i potężny sportowy wysiłek w doskonałej atmosferze.”. Rajd upłynął uczestnikom pod znakiem dobrej zabawy, a nie konkurowania.

– Nikt ze sobą nie konkurował, bo tu nie chodziło o sportowy wyczyn, ale o zespołowe działanie i wspieranie się na trasie. Tu nie było wygranych i przegranych, zwycięzcami byli wszyscy. Leśne i polne drogi, momentami bezdroża, długie wzniesienia i ostre zjazdy, nawierzchnia czasem piaszczysta, a czasem brukowa – to było spore urozmaicenie, ale i nierzadko zaskoczenie dla kolarzy, które wymagało wzmożonej uwagi i czujności, by nie stracić równowagi. To, że była to świetna impreza dla wszystkich świadczy rozpiętość wieku uczestników od lat 10 do 70. To nas cieszy szczególnie, udało nam się zachęcić do aktywności międzypokoleniowej, a stąd prosta droga do rozwijania wspólnych pasji i ogólnie lepszego wzajemnego porozumienia – – mówi Bogusława Lis – Zielińska, Kierownik PCPR. 

Patronem rajdu została Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski. Wśród osób wspierających przedsięwzięcie znalazł się również radny Patryk Bianga, który ufundował firmowe worki plecakowe. Profesjonalną obsługą tras i zabezpieczeniem zajęli się: Adam Matuszek i Piotr Mohyła ze Stowarzyszenia Rowerowego LEW Lębork.

Wśród współorganizatorów imprezy znaleźli się również: Ochotnicza Służba Ratownicza, która oprócz punktu kontrolnego na trasie, zabezpieczała rajd medycznie, lęborski Hufiec ZHP, który przygotował na trasie kontrolne punkty z zadaniami do wykonania, Nadleśnictwo Lębork i Nadleśnictwo Strzebielino, które w ekspresowym tempie udzieliły wszelkich wymaganych pozwoleń do działań na terenach leśnych. Kolejni współtwórcy imprezy to Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Lęborku – młodzież, wychowawcy. O atrakcje na trasie zadbali  „Klasyczni Lębork”, którzy swoimi zabytkowymi pojazdami zaparkowali w głębi lasu, co wywołało wśród uczestników ogromne zaskoczenie, ale i podziw dla odrestaurowania zabytkowych aut.

Poza tym wielkiego wsparcia w organizacji rajdu udzielili  sami pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Urzędniczki wcieliły się w rolę profesjonalnych przewodników prowadzących grupy rajdowe i spięły całość imprezy organizacyjnie. Rajd zorganizowano w ramach projektu pn. „Wsparcie Postępu – Rozwój usług społecznych w Powiecie Lęborskim”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

 

źródło foto: Starostwo Powiatowe w Lęborku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj