Paweł Teclaf – szachowy mistrz z Kartuz

Paweł Teclaf Mistrzem Polski w szachach szybkich i błyskawicznych.

0
Foto: nadesłane

Paweł Teclaf Mistrzem Polski w szachach szybkich i błyskawicznych.

W Rzeszowie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W kategorii do lat 16 bardzo dobrze zaprezentował się 16-letni Paweł Teclaf z Kartuskiego Klubu Szachowego „Ormuzd”. Chłopak w szachach szybkich zdobył 9,5 pkt na 11 możliwych do uzyskania. Natomiast w szachach błyskawicznych zdobył 12 z 13 pkt. W dwóch turniejach o randze Mistrzostw Polski nie przegrał żadnej partii, tym samym otrzymując dwa tytuły Mistrza Polski.

– Wiedzę szachową Paweł ma już na poziomie arcymistrza. Obecnie pracujemy nad pokonaniem stresu startowego, koncentracją i budowaniu pewności siebie u Pawła. Pozwoli to na wykorzystanie w rywalizacji całego potencjału drzemiącego w Pawle i sięgnięciu po najwyższe światowe laury – podsumowuje Piotr Kwidziński, Prezes kartuskiego Ormuzda.

Foto: nadesłane

– Paweł od początku był w gronie faworytów turnieju. Zaskoczył wszystkich bezkompromisową grą. Zwłaszcza w ostatniej partii Mistrzostw w Szachach Błyskawicznych, gdzie rozgromił swojego przeciwnika, grając nietypowe otwarcie. Partię można zaliczyć do jednej z najostrzejszych, zaskakujących i też najładniejszych w turnieju – podsumowuje Tomasz Kempiński, Wiceprezes ds. młodzieżowych Pomorskiego Związku Szachowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj