Paweł Piór i Jakub Gański zagrają wiosną w Pogoni

0

Paweł Piór wypożyczony z Cartusii do Pogoni
Wiosną w drużynie Pogoni zagra wypożyczony do końca czerwca 2021 roku z Cartusii 1923 Kartuzy Paweł Piór.
Urodzony 6 sierpnia 2000 roku zawodnik ma status młodzieżowca. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Paweł Piór jest wychowankiem GKS-u Żukowo, w którym jako junior grał aż 8 lat. Następnie przeszedł do Cartusii Kartuzy, w której na poziomie IV ligi zadebiutował w seniorach.
Piór ma także doświadczenie w futsalu. We wrześniu 2019 roku uczestniczył wraz z Reprezentacją Polski U-19 w Mistrzostwach Europy w Rydze. Biało-czerwoni zdobyli wtedy brązowy medal.

Wychowanek Pogoni Jakub Gański zgłoszony do rozgrywek IV ligi
17-letni wychowanek Pogoni Lębork Jakub Gański powalczy wiosną na czwartoligowych boiskach. Jakub z drużyną seniorów Pogoni trenuje od kilku miesięcy. Pod koniec ubiegłego roku został zgłoszony do rozgrywek i nawet zadebiutował 7 listopada 2020 roku w meczu z Kaszubią Kościerzyna. Na boisku spędził wtedy 14 minut.
Urodzony 20 października 2003 roku zawodnik w juniorskiej w drużynie Wojciecha Musuły trenuje od początku, czyli od 2014 roku. Gra najczęściej na lewym skrzydle. „Oskar”, bo taki przydomek ma zawodnik, jest mieszkańcem gminy Cewice. Jego atutem jest szybkość i technika. Z trenerem od przygotowania fizycznego Dariuszem Nawrockim pracuje teraz nad motoryką. Gański jest uczniem drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj