Patryk Bianga i mieszkańcy w akcji. Co za metamorfoza! Zobacz zdjęcia przed i po

Punkt ze zniczami do ponownego użytku przy cmentarzu w Lęborku zastano w opłakanym stanie. Na reakcję od strony mieszkańców miasta nie było trzeba czekać - ochotnicy na czele z radnym Patrykiem Bianga zajęli się wczoraj metamorfozą regału.

0

Punkt ze zniczami do ponownego użytku przy cmentarzu w Lęborku zastano w opłakanym stanie. Na reakcję od strony mieszkańców miasta nie było trzeba czekać – ochotnicy na czele z radnym Patrykiem Bianga zajęli się wczoraj metamorfozą regału.

Cmentarny punkt ze zniczami do ponownego wykorzystania to inicjatywa radnego Patryka Bianga, zrealizowana w grudniu minionego roku. Na regał mieszkańcy miasta mogą odkładać dobre znicze, aby następni mogli je ponownie zapalić na grobach najbliższych.

Punkt ze zniczami cieszy się dużą popularnością. Niestety można powiedzieć, że aż zanadto. Regał zastano przedwczoraj w opłakanym stanie. Półki przepełnione były zniszczonymi, nienadającymi się do użytku zniczami. Dookoła regału leżała sterta wypalonych wkładów, szkła i śmieci.

Poinformowany o tym radny Patryk Bianga szybko zebrał grupę ochotników, którzy postanowili posprzątać regał. Wyrzucono nienadające się do użytku znicze, posprzątano i wypielono z chwastów teren wokół punktu oraz wyczyszczono półki.

– Nie sądziłem, że można aż tak zaniedbać to miejsce. To nie jest śmietnik na wypalone wkłady i worki, tylko punkt ze zniczami do ponownego użytku dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą kupić swoich. Szanujmy regał, bo to własność wszystkich mieszkańców Lęborka – mówi radny Patryk Bianga. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj