Pandemia nie powstrzymuje Pogoni Lębork

Ograniczenia jakie nakłada rząd w związku z epidemią COVID - 19 to trudny czas dla sportowców. Sytuacja dotknęła również życie piłkarskie zawodników Pogoni Lębork. Przymusowa przerwa w treningach zmusiła trenera do wprowadzenia alternatywnych rozwiązań.

0
źródło foto: Pogoń Lębork

Ograniczenia jakie nakłada rząd w związku z epidemią COVID – 19 to trudny czas dla sportowców. Sytuacja dotknęła również życie piłkarskie zawodników Pogoni Lębork. Przymusowa przerwa w treningach zmusiła trenera do wprowadzenia alternatywnych rozwiązań.

Aktualne treningi w zmienionej formie weszły już na drugi etap. Od 12 marca, kiedy to treningi musiały zostać zawieszone wszyscy zawodnicy trenują indywidualnie w domach. Każdy z piłkarzy otrzymał wytyczne, a trenerzy starają się utrzymywać bezpośredni kontakt z zawodnikami czy rodzicami i wspólnie w ramach drużyn mobilizować się do indywidualnej aktywności.

Złagodzenie obostrzeń pozwoli zawodnikom urozmaicić treningi. Trener drużyny chce wprowadzić nowe elementy z zachowaniem zasad, takich jak izolacja. Otwarcie parków lasów i możliwość wyjść rekreacyjnych znacznie wpłynie na rozwój umiejętności drużyny. Janusz Pomorski zaplanował na ten czas treningi biegowe oraz ćwiczenia na świeżym powietrzu. Równie ważna jest możliwość poruszania się w przestrzeni publicznej bez opieki rodziców dzieci powyżej 13. roku życia, z czego z pewnością skorzystają juniorzy „B” i „C”.

Obowiązek domowej izolacji to nie powód by zaprzestać ćwiczeń. Wprost przeciwnie, są one teraz jeszcze bardziej potrzebne. Plan dnia, samodyscyplina i zaangażowanie w rozwój na wielu polach to jedyna metoda by pożytecznie i efektywnie przetrwać ten czas. Pogoń nie zawiesiła działalności, tylko zmieniła formułę aktywności. Staramy się motywować zawodników i pokazywać jak można trenować samemu w domu. Nie ma tygodnia, byśmy w mediach społecznościowych Klubu nie pokazywali ćwiczących piłkarzy Pogoni w każdym wieku. To ważne, by wszyscy byli zmotywowani i świadomi, że muszą być gotowi na powrót do treningów na boisku. Jak się skończą rozgrywki w IV lidze i juniorach nie wiemy. PZPN ma do 11 maja podjąć stanowisko – komentuje mówi Wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej i trener grup juniorskich Marek Piotrowski.
Doskonałym przykładem efektywnej pracy zdalnej jest pomysł trenera Wojciecha Musuły, który przygotował plan treningowy dla juniorów z sekcji „B”. Młodzi zawodnicy dostają wytyczne na nagraniach oraz są zachęcani do pracy poprzez różne wyzwania. Piłkarze w wiadomościach zwrotnych przesyłają nagrania i zdjęcia wykonanych ćwiczeń.
W kolejnym module jaki przekazałem kilka dni temu moim zawodnikom zmienił się charakter zadań. Teraz każdy trening zaczyna się ćwiczeniami
z piłką. Później zawodnicy pracują nad motoryką. Praca taka nie zastąpi treningów na boisku, ale na pewno pozwoli podtrzymać sprawność ogólną, czucie piłki
– mówi trener Musuła. – Staramy się w zespole wzajemnie motywować, podejmować wyzwania no i przetrwać ten trudny czas.
W planie mam zorganizowanie wideokonferencji w celu rozmowy z każdym zawodnikiem i wspólnego treningu
.
źródło foto: Pogoń Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj