#OtwieraMY! Restauracje z całej Polski otwierają lokale. Co z Lęborkiem?

Zaskakującego tempa nabiera ogólnopolska akcja #OtwieraMY, do której dołączają hotele, siłownie, ale przede wszystkim restauracje. Coraz więcej lokali publicznie ogłasza, że wraca do pełnego zakresu działalności. 

0
Obraz pasja1000 z Pixabay

Zaskakującego tempa nabiera ogólnopolska akcja #OtwieraMY, do której dołączają hotele, siłownie i przede wszystkim restauracje. Coraz więcej lokali publicznie ogłasza, że wraca do pełnego zakresu działalności. 

Zgodnie z Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z dnia 27 października 2020 r. II SA/Op 219/20, bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej rząd nie może zakazać określonych zakresów działalności. Tak więc zakaz prowadzenia dzielności dyktowany aktami wykonawczymi Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi jest bezprawny. Także stosowane ograniczenia, o których mowa w art. 22 Konstytucji RP, nie mają prawidłowej podstawy prawnej, gdyż upoważnienie ustawowe nie zawiera jakichkolwiek wytycznych do wydawanych aktów wykonawczych, co jest sprzeczne z art. 92 Konstytucji RP.

– Tym samym żaden mandat wystawiony przez policję oraz kara administracyjna nie ma prawa dojść ostatecznie do skutku. Wobec powyższych faktów prawnych popartych przez wyrok WSA w Opolu, czas zakończyć gospodarczy lockdown – czytamy na stronie akcji #OtwieraMY.

Co to konkretnie oznacza? Restauracje, hotele i siłownie z całej Polski wracają do pełnego zakresu działalności. W wielu obiektach zjemy obiad w lokalu i dostaniemy nocleg. Listę aktywnych w pełni firm można śledzić na mapie TUTAJ.

Mapa stale się aktualizuje, a przedsiębiorcy deklarują wznowienie pełnego zakresu działalności już od 18 stycznia. Czy firmy z Lęborka również dołączą do akcji, która ma być bodźcem dla rządu do szybkiego odmrożenia gospodarki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj