Opiekujesz się osobą niepełnosprawną? Należy Ci się 1971 zł

Opiekujesz się dorosłą osobą niepełnosprawną? Wiesz, że z tego tytułu zamiast 620 zł miesięcznie możesz otrzymywać 1971 zł? Ten artykuł jest dla Ciebie.

0

Opiekujesz się dorosłą osobą niepełnosprawną? Wiesz, że z tego tytułu zamiast 620 zł miesięcznie możesz otrzymywać 1971 zł? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Opieka nad osobą dorosłą niepełnosprawną dotyczy najczęściej starszych osób (dziadków) niezdolnych do samodzielnej egzystencji, a także osób, które miały np. zawał, udar, wylew, nowotwór lub poważny wypadek. To nimi najczęściej opiekują się członkowie najbliższej rodziny. Z tego tytułu też przyznawane jest comiesięczne świadczenie w kwocie 620 zł. Jednak niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że to świadczenie można zwiększyć – i to do 1971 zł.

W zwiększeniu świadczenia za opiekę nad osobą niepełnosprawną pomaga lęborska firma VESTRA. To kancelaria odszkodowawcza, która pomogła już tysiącom klientów z całej Polski. Szeroki wachlarz usług daje Ci możliwość wyjścia z kryzysu finansowego, a to wszystko w oparciu o zasadę „no win no fee”. Oznacza to, że jakiekolwiek honorarium za wykonaną pracę, VESTRA pobiera dopiero po wygraniu sprawy. 

Pewnie teraz się zastanawiasz, po co do uzyskania większego świadczenia na osobę niepełnosprawną kontaktować się z kancelarią. Zapewne są odpowiednie instytucje, w których składa się wnioski i po kłopocie – mamy świadczenie co miesiąc na koncie. I tu pojawia się problem, gdyż nie ma takiego przepisu, który został wydany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ale… W 2014 roku na ten temat wypowiedział się Trybunał Konstytucyjny i wydał wyrok, który mówi, że zgodnie z konstytucją nie można różnicować niepełnosprawności ze względu na wiek. W Polsce mamy taką sytuację, że opiekunowie dzieci niepełnosprawnych (WAŻNE: niepełnosprawność powstała przed 18. rokiem życia) otrzymują 1971 zł za opiekę, natomiast opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych (WAŻNE: niepełnosprawność powstała po 18. roku życia) otrzymują 620 zł za opiekę, a jeśli przekraczają kryterium dochodowe, to NIE OTRZYMUJĄ WCALE!

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać 1830 zł za opiekę?

1. Osoba niepełnosprawna musi posiadać orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub 1 grupę z ZUS/KRUS.

2. Opiekunem może być osoba, na której ciąży obowiązek alimentacyjny, tzn. małżonek, dzieci, rodzice, rodzeństwo, a nawet wnuki.

3. Najważniejsze: MUSI SIĘ FAKTYCZNIE OPIEKOWAĆ! Jak to działa? W Polsce 99,9% urzędów nie przyznaje 1971 zł za opiekę.

– Walczymy w Kolegiach Odwoławczych oraz Wojewódzkich Sądach Administracyjnych, a co najważniejsze – SKUTECZNIE! Jakie są koszty? Nie ma żadnych opłat, zaliczek wstępnych etc. 0 zł za poprowadzenie sprawy. Wynagrodzenie jest płatne wyłącznie po sukcesie (SUCCESS FEE). Po wygraniu sprawy i wywalczeniu 1971 zł, opiekun dostaje wyrównanie i zyskuje środki, dzięki którym możemy się rozliczyć. Czyli każda strona jest zadowolona – mówi Bartosz Walczyński, dyrektor generalny firmy VESTRA.


VESTRA

Aleja Wolności 26, 84-300 Lębork

GODZINY OTWARCIA: PON. -PT. 8:00 – 16:00

TELEFON: +48 59 307 07 01

MAIL: biuro@vestra.info

STRONA INTERNETOWAhttps://vestra.info/contacts-2/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj