Od soboty powiat kartuski w czerwonej strefie. Czego się spodziewać?

0

Sytuacja w kraju w związku z pandemią COVID-19 stale się pogarsza. Ministerstwo Zdrowia opublikowało zaktualizowaną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, wśród nich znajduje się powiat kartuski. 

Liczba zakażeń w powiecie w czwartek 24 września przekroczyła 25 osób. W województwie pomorskim zachorowało już ponad 4 tys. ludzi. W związku z tym, z dniem 26 września powiat kartuski znajdzie się w czerwonej strefie. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami, które mają na celu zmniejszenie niebezpieczeństwa związanego z rozprzestrzenianiem koronawirusa.

Jakie nowe obostrzenia obejmą mieszkańców powiatu kartuskiego?

Wprowadzenie czerwonej strefy wiąże się z wieloma ograniczeniami. Od soboty w lokalach gastronomicznych wszyscy klienci będą zobowiązani do zakrycia ust i nosa, wchodząc na teren obiektu, na którym przypadać będą 4 m kw. na jedną osobę. Odkryć je będą mogli jedynie przy spożywaniu posiłku. Zakazane będą kongresy targi, czy wydarzenia kulturowe. Wydarzenia sportowe odbywać się będą bez udziału publiczności.

Ponad to na siłowni będzie mogła ćwiczyć 1 osoba na 10 m kw. Od soboty swoją działalność będą musiały zawiesić parki rozrywki i wesołe miasteczka. Udział w weselach, stypach i innych imprezach okolicznościowych będzie mogło wziąć 50 osób. W kościołach wiernych będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa, a na terenie kościoła będzie mogła przebywać połowa wiernych.

Autobusami i transportem publicznym w jednym momencie będzie mogła przemieszczać się połowa pasażerów. Od soboty w przestrzeni publicznej, na świeżym powietrzu mieszkańcy będą musieli zakrywać usta i nos.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj