Oczyszczona rzeka Łeba

0

Elementy podwozia i karoserii samochodowej, opony różnych gabarytów, niezliczoną ilość plastikowych i szklanych butelek – to wszystko wydobyto z rzeki Łeby w trakcie akcji „Błękit rzeki dobrem Krainy”.

Na odcinku około 50 km, w ramach prac społecznych, brzegi Łeby porządkowało blisko 150 osób – w większości członków Polskiego Związku Wędkarskiego Koło „Pstrąg” z Nowej Wsi Lęborskiej, strażaków z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gmin Nowa Wieś Lęborska oraz Wicko, uczniów Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu z Lęborka, jak również podmiotów z gminy Główczyce. Ponadto, w ramach akcji (zgodnie z programem pn. „Tydzień Czystości Wód”), wędkarze z PZW Koło „Lębork-KPP” czyścili brzegi Jeziora Lubowidzkiego.

Zebrane nieczystości firma REMONDIS Sp. z o.o. Oddział Lębork przewiozła na teren Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Czarnówku. Pojazd do transportu nieczystości użyczyły również Gminne Usługi Komunalne z Wicka.

Finał tegorocznej edycji, ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią, miał skromniejszy charakter – w symbolicznym podziękowaniu za wykonaną pracę, na terenie rekreacyjnym tzw. Starego Basenu w Lęborku, uczestnikom zaserwowano posiłek w postaci pieczonych kiełbasek.

Efektem prac porządkowych, prowadzonych – z uwagi na sytuację epidemiologiczną – w małych grupach i w różnych terminach, w okresie od czerwca do października br., było zebranie łącznie około 500 kg nieczystości. Przedsięwzięcie zorganizowała LOT „Ziemia Lęborska – Łeba”, Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we współpracy z urzędami gminnymi w Nowej Wsi Lęborskiej i Wicku, ośrodkami kultury z Główczyc i Nowej Wsi Lęborskiej, Słowińskim Parkiem Narodowym oraz firmą FAMILYday Marzena Reclaf. .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj