Nowy zakątek w Lęborku. Plac Pokoju ma konkurencję

Zakończyły się wielomiesięczne pracy przy budowie „Zakątka Kultury” na zapleczu kina „Fregata”.

0
Foto: UM Lębork

Zakończyły się wielomiesięczne pracy przy budowie „Zakątka Kultury” na zapleczu kina „Fregata”.

Na wolnym terenie za budynkiem wybudowano tarasy z kompozytowych desek i zaaranżowano miejsce na artystyczną ekspresję. Nowe miejsce pozwoli na organizacje plenerowych wydarzeń artystycznych, teatrów, zajęć warsztatowych, tanecznych i innych. To trzeci, warty 476 tys. zł etap tzw. „Zakątku Kultury”. Na zapleczu kina pojawiła się zieleń, 13 drzew, 4 ledowe lampy, elementy małej architektury oraz monitoring (4 kamery).  Asfaltową nawierzchnię zdobią kolorowe koła, ożywczy element kulturalnego zakątka.

Foto: UM Lębork

Inwestycja powstała w ramach programu rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” i pozwoli rozszerzyć działalność Lęborskiego Centrum Kultury o nowe funkcje oraz poprawi komfort korzystania z tego popularnego wśród lęborczan obiektu. W pierwszym, zakończonym latem etapie wykonano łącznik pomiędzy ulicą Gdańską, a Przyzamcze, drogę dojazdową z kanalizacją deszczową i wyczekiwane w tym miejscu nowe miejsca postojowe. Wcześniej parkowanie w okolicy kina na nieutwardzonym terenie było mocno utrudnione, szczególnie w okresie opadów deszczu. W ramach prac postawiono 4 lampy uliczne, posadzono 42 drzewa oraz zamontowano 5 ławek i 3 kosze na śmieci. Wartość robót wykonanych w I etapie wyniosła 760.618 zł.

Przed kinem trwają obecnie ostatnie roboty na ulicy Gdańskiej (II etap projektu). Wyremontowano 100-metrowy odcinek ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z Jana Styki w górę. Pojawiła się tam nowa nawierzchnia ulicy, chodniki, oświetlenie uliczne (8 lamp),  nasadzono drzewa i trawy ozdobne oraz postawiono małą architekturę: 8 ławek, 5 koszy na śmieci, 9 stojaków na rowery i donice z roślinami ozdobnymi. W ramach przebudowy ulicy zniknęły także bariery architektoniczne przy wejściu do kina „Fregata”.

Foto: UM Lębork
Foto: UM Lębork
Foto: UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj