Nowowiejskie wirtualne championy

Pomimo pandemicznej rzeczywistości, w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się kolejny doroczny pokaz gołębi rasowych i drobiu rasowego. Urodziwe okazy ptasiej gracji tym razem oglądać można było jedynie na fotografiach. 

0

Pomimo pandemicznej rzeczywistości, w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się kolejny doroczny pokaz gołębi rasowych i drobiu rasowego. Urodziwe okazy ptasiej gracji tym razem oglądać można było jedynie na fotografiach. 

Nowowiejskie pokazy od lat gromadziły hodowców i miłośników ptasiego piękna. Podczas kilkudniowych prezentacji, przez hale wystawowe przewijało się nierzadko po kilka tysięcy zwiedzających. Hodowcy mieli okazję do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. W tym roku pokaz odbył się wirtualnie. Od 26 lutego ptaki można było podziwiać w Internecie, zaś finał odbył się 8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej w gronie wyłącznie nagrodzonych i wyróżnionych hodowców. Jak co roku, głównym organizatorem imprezy był nowowiejski GOK przy wsparciu hodowców gołębi rasowych i drobiu rasowego.

– Od lat staramy się tą imprezą łączyć pasje hodowców, którzy o swoich podopiecznych wiedzą niemal wszystko i potrafią o ich zaletach opowiadać godzinami z zainteresowaniami i wrażliwością na piękno gości wystawy – mówi Krzysztof Pruszak, dyrektor GOK w Nowej Wsi Lęborskiej – Przeciw pandemiczne obostrzenia wymusiły spore ograniczenia, ale postanowiliśmy się nie poddawać, by impreza pozostała w pamięci hodowców i widzów, bo przecież pandemia nie będzie trwała wiecznie i wrócimy kiedyś do dawnej otwartej formuły prezentacji.

Podczas tegorocznej imprezy hodowcy zaprezentowali blisko 140 okazów. Przeróżnym gołębiom towarzyszyły bażanty, papugi i… króliki, których co prawda do ptactwa zaliczyć nie można, ale są niezwykle chętnie hodowane przez wiele osób.

Ptaki oceniano w 4 konkurencjach:
„Champion Wystawy Nowowiejskiej” – to tytuł, który uzyskiwał ptak najwyżej oceniony przez trzyosobową komisję sędziowską. W tym roku tytuł ten otrzymał „Paw” należący do Eugeniusza Głodowskiego, hodowcy z Lubowidza – Rybnika.
„Mistrz Nowowiejski” w kategorii gołębi rasowych – to tytuł, który mogło otrzymać wyłącznie zwierzę wystawione przez hodowcę z gminy Nowa Wieś Lęborska. Zaszczytny tytuł przypadł „Pawikowi” należącemu do Rafała Gajewskiego z Nowej Wsi Lęborskiej.
„Mistrz Nowowiejski” w kategorii ptaków rasowych – to tytuł przyznawany wybranemu przez jury ptakowi rasowemu, spoza gołębi, wystawionemu przez hodowcę z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska. Ten tytuł i nagrodę otrzymały „Rudosterki czerwonobrzuche”, należące do Rafała Gajewskiego z Nowej Wsi Lęborskiej.
Sześciu hodowców otrzymało wyróżnienia: Jędrzej Piwka i jego gołąb „Motyl Warszawski”, Ryszard Perłak – gołąb „Pawik”, Łukasz Witusiński – gołąb „Lahore”, Martyna Soldatke – gołąb „Ryś Polski”, Michał Perłak – gołąb „Motyl Warszawski” i Jerzy Klein – gąska „Bernikla Hawajska”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj