Nowa szkoła w podlęborskich Mostach

Nowa szkoła podstawowa rozpoczęła funkcjonowanie w miejscowości Mosty (gm. Nowa Wieś Lęborska). 

0

Nowa szkoła podstawowa rozpoczęła funkcjonowanie w miejscowości Mosty (gm. Nowa Wieś Lęborska). 

Placówka otrzymała imię Jacka Pałkiewicza, podróżnika i dziennikarza. Kilkumiesięczne rozmowy w celu nawiązania współpracy z patronem zwieńczył akt nadania imienia placówce, podpisany podczas oficjalnej uroczystości w piątkowe popołudnie.

Występy dzieci i odśpiewanie „Ody do Pałkiewicza” to tylko część z artystycznego programu towarzyszącego uroczystościom. Największą atrakcją była oczywiście obecność samego patrona, któremu można było zadawać pytania w trakcie „Konferencji – Pałkiewicz w krzyżowym ogniu pytań”. Pojawili się też harcerze z 18 Drużyny Harcerskiej i Drużyny Starszoharcerskiej „Wapniaki”, która również nosi imię Jacka Pałkiewicza.

Gratulacje i życzenia popłynęły szerokim strumieniem od licznie zgromadzonych dyrektorów placówek oświatowych, samorządowców i zaproszonych gości. Uroczystościom towarzyszyła okolicznościowa wystawa fotograficzna autorstwa patrona. Chętni mogli również uzyskać książkę autorstwa Jacka Pałkiewicza z dedykacją i autografem.


Jacek Pałkiewicz już od młodzieńczych lat interesował się podróżowaniem. Obok podróży towarzyszył mu survival, czyli sztuka przetrwania, której stał się trenerem. Jest również założycielem pierwszej szkoły przetrwania w Europie. W swojej podróżniczej karierze uzbierał ponad 100 wypraw i podróży oraz staży survivalowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj