Nie daj się oszukać metodą na Blik-a

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed coraz bardziej rozpowszechnianą metodą przestępstw, tym razem na Blik-a.

0

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed coraz bardziej rozpowszechnianą metodą przestępstw, tym razem na Blik-a.

O oszustwie metodą na ”BLIK-a” policjanci zostali poinformowani przedwczoraj popołudniu. Na komendę zgłosiła się mieszkanka powiatu kartuskiego, która powiadomiła, że ktoś włamał się na jej konto na jednym z portali społecznościowych, a następnie w jej imieniu wysłał wiadomości do dwóch osób z prośbą o pożyczenie pieniędzy za pomocą kodu BLIK. Odbiorcy wiadomości w żaden sposób nie podejrzewali, że nadawcą jest zupełnie inna osoba i spełnili prośbę. Wygenerowali kod BLIK, a następnie przesłali go w wiadomości. W ten sposób oszust wyłudził dwa tysiące złotych, które wypłacił z bankomatu.

Ofiarą tego typu oszustwa można również paść podczas zakupów na różnego rodzaju aukcjach internetowych. Oszuści, wystawiając rzekome produkty w swoich ogłoszeniach, nie podają numeru konta, tylko proszą o kod BLIK, dzięki któremu niezwłocznie wypłacą pieniądze, obiecując przy tym natychmiastową wysyłkę zakupionego towaru.

– Zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa! Zadzwońmy do tej osoby, która nas prosi o pieniądze i upewnijmy się czy nie padniemy ofiarą kłamstwa. Podczas transakcji finansowych, nie kierujmy się emocjami, a przede wszystkim zasadą ograniczonego zaufania – mówi funkcjonariusz z KPP w Kartuzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj