NFM Production w walce o ekologię. Firma z Lęborka wyszła naprzeciw mieszkańcom

Myślami wracamy do sobotniej akcji nad jeziorem Lubowidz, której głównym organizatorem była firma NFM Production z Lęborka. Takiej mobilizacji mieszkańców jeszcze nie widzieliśmy!

0

Myślami wracamy do sobotniej akcji nad jeziorem Lubowidz, której głównym organizatorem była firma NFM Production z Lęborka. Takiej mobilizacji mieszkańców jeszcze nie widzieliśmy!

W minioną sobotę, 3 października przy głównej plaży jeziora Lubowidz zjawiły się całe rodziny, chcące pomóc w oczyszczeniu brzegów akwenu. Do trzeciej już akcji pn.: „Czyste Jezioro Lubowidz” zachęcała firma NFM Production z Lęborka, główny patron wydarzenia oraz organizator.

– Jesteśmy dumnym organizatorem akcji sprzątania jeziora Lubowidz już trzeci rok z rzędu. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i możemy śmiało powiedzieć, że z edycji na edycję do realizacji tego szczytnego celu dołącza coraz więcej ludzi – mówi Monika Konkel z ramienia firmy NFM Production z Lęborka.

Trzeba zaznaczyć, że jezioro Lubowidz było na tyle zaśmiecone, że wymagało nie tylko oczyszczenia brzegów, ale również wody.

– Do wykonania „misji” zorganizowaliśmy łodzie, dzięki którym zebranie odpadów z wody było możliwe – dodaje Monika Konkel.

Akcja sprzątania jeziora to nie tylko troska o ekologię, ale również świetna okazja do integracji mieszkańców i aktywnego spędzenia czasu z rodziną. Dlatego firma NFM Production zadbała o różnego rodzaju atrakcje, między innymi ciepły posiłek w postaci grochówki, ogniska i pieczenia kiełbasek. Na koniec dla dzieci w nagrodę za czynne uczestnictwo w akcji przygotowano konkursy z upominkami.

Współorganizatorem trzeciej edycji akcji „Czyste Jezioro Lubowidz” było Koło Wędkarskie KPP Lębork. Do akcji dołączyli również: pracownicy firmy Farm Frites Poland, radni miasta Lębork, Gminne Koło PZW „Pstrąg” w Nowej Wsi Lęborskiej oraz mieszkańcy.


Firma NFM Production z Lęborka aktywnie działa na rzecz mieszkańców powiatu lęborskiego już od kilku lat. Wśród znanych cyklicznych akcji możemy wymienić organizację sprzątania jeziora Lubowidz oraz udział w Szlachetnej Paczce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj