Na lęborskich drogach więcej patroli. Policjanci będą…

Dziś, 11 lutego od wczesnych godzin porannych lęborscy policjanci będą prowadzić na terenie powiatu lęborskiego działania pn. „Piesi". 

0

Dziś, 11 lutego od wczesnych godzin porannych lęborscy policjanci będą prowadzić na terenie powiatu lęborskiego działania pn. „Piesi”. 

Działania będą realizowane na terenie miasta i poza obszarem zabudowanym, w miejscach gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń z udziałem pieszych. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci będą reagować bezwzględnie wobec pieszych popełniających wykroczenia i kierujących naruszających ich prawa.

Szczególną uwagę policjanci zwrócą na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, zgodne z przepisami poruszanie się na drogach bez wydzielonych chodników i używanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Mundurowi represyjnie będą podchodzić również do tych kierowców, którzy nie ustępują pierwszeństwa pieszym na wyznaczonych przejściach dla pieszych lub wyprzedzają inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem lub na nim.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie ostrożności. Chwila nieuwagi, zwłaszcza podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych, które ograniczają widoczność na drodze i powodują, że nawierzchnia staje się śliska, może doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj