Na co tym razem wymienią kilometry mieszkańcy powiatu lęborskiego?

Akcja „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” – po raz trzeci wystartowała. Inauguracja zdrowotno-charytatywnej rywalizacji odbyła się w starostwie powiatowym w Lęborku w miniony piątek (7 lutego).

0

Akcja „Powiat Lęborski – z nami zdrowo i sportowo” – po raz trzeci wystartowała. Inauguracja zdrowotno-charytatywnej rywalizacji odbyła się w starostwie powiatowym w Lęborku w miniony piątek (7 lutego).

 – Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się co najmniej powtórzyć ubiegłoroczny sukces akcji. Chodzi przecież o to, by zrobić coś dobrego dla własnego zdrowia, dobrego samopoczucia i sprawić radość niepełnosprawnej osobie, która otrzyma od Partnera Akcji sprzęt rehabilitacyjny ułatwiający codzienne funkcjonowanie. Życzę państwu wytrwałości i doskonałej sportowej zabawy – mówiła Alicja Zajączkowska, starosta lęborski.

W ciągu dwóch minionych sezonów uczestnicy wspólnie pokonali prawie 847 tys. km chodząc, biegając i jeżdżąc, nie tylko po drogach powiatu lęborskiego czy pomorskiego regionu. Kilometry były zbierane w całej Polsce i poza jej granicami, m.in. w Calpe Hiszpanii. Przez dwie edycje imprezy włączyło się do sportowej rywalizacji 735 osób, z których wiele powiatową akcję wpisało na stałe w swój kalendarz sportowych imprez. To wspólny sukces amatorów sportu zrzeszonych w klubach i „wolnych strzelców”, którzy aktywność sportową traktują jako rekreację i miłe spędzenie wolnego czasu.

– Nie wyobrażam sobie, żeby nas mogło tu dziś zabraknąć. Wspieraliśmy tę akcję od samego początku i cieszę się, że ma ona swoje cykliczne kontynuacje. Sportowa rekreacja bliska jest wielu naszym pracownikom, dlatego też takie inicjatywy chętnie wspieramy. Przede wszystkim jednak możemy wspólnie zrobić coś dobrego dla osób potrzebujących. To motywuje i zachęca do zaangażowania – mówiła Katarzyna Majchrzak z Farm Frites Poland S.A. 

Celem tegorocznej edycji jest wspólne zebranie 150 tys. km w okresie od 7 lutego do 31 lipca. Wówczas Partner Akcji ufunduje osobie niepełnosprawnej wskazanej przez PCPR, podnośnik transportowy i ssak medyczny. Chętni do przyłączenia się do wspólnej sportowej zabawy powinni zainstalować na swoich urządzeniach mobilnych aplikację Endomondo, zapoznać się z regulaminem akcji umieszczonym na stronie www.powiat-lebork.com pod bannerem „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”, zgłosić swój udział na formularzu na stronie i przystąpić do rywalizacji w aplikacji.

Powiat Lęborski nagrodzi najaktywniejszych mieszkańców powiatu (wymagane jest zameldowanie w powiecie lęborskim) w kategorii kobiet i mężczyzn w chodzie, bieganiu i jeździe na rowerze.

Uroczysty finał z wręczeniem nagród odbędzie się podczas Festynu na Zakończenie Lata, 29 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj