„My wskazujemy ścieżki. Wy wybieracie drogę” – społeczny projekt Rebelii

Sala sportowa Kaszubskiego Centrum Sportów Walki na kilka dni zamieniła się w studio nagraniowe. Wszystko za sprawą trenera Rebelii Kartuzy Patryka Zaborowskiego, który jest jednym z prelegentów projektu "My wskazujemy ścieżki Wy wybieracie drogę-STOP PRZESTĘPCZOŚĆI” współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a pomysłodawcą i realizatorem Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka.

0
źródło foto: Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

Sala sportowa Kaszubskiego Centrum Sportów Walki na kilka dni zamieniła się w studio nagraniowe. Wszystko za sprawą trenera Rebelii Kartuzy Patryka Zaborowskiego, który jest jednym z prelegentów projektu „My wskazujemy ścieżki Wy wybieracie drogę-STOP PRZESTĘPCZOŚĆI” współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a pomysłodawcą i realizatorem Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka.

Czwarta edycja tego projektu podobnie jak poprzednie skierowana była do wychowanków ośrodków wychowawczych takich jak Zakłady poprawcze , Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze oraz Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapii. Ostatnie tygodnie to ciągła podróż, w której prelegenci tacy jak: Tomasz Oświeciński, Artur Siódmiak, Michał Kamrowski, Patryk Zaborowski, Michał Koterski, Olga Bołądź, Paweł Mateńczuk, Dariusz Strzelczyk, odwiedzili kilkadziesiąt w/w placówek. Znane osoby na własnym przykładzie podczas osobliwej interakcji starały się pokazać młodym ludziom swoje błędy młodości. W swoich historiach pokazywali bardzo często opowieści o sobie i życiowych zakrętach, które mogły prowadzić wprost do Zakładów Karnych czy Monaru. Na bazie własnych życiowych doświadczeń starali się  uzmysłowić młodym ludziom, że każdy może zabłądzić. Podczas prelekcji prelegenci pokazywali  jak bardzo upadek ich wzmocnił oraz to, że był punktem zwrotnym w historii życiowej. Głównym przekazem,  było znalezienie swojego celu i dążenie do jego realizacji. Wielu z prelegentów pokazało, iż marzenia się spełniają tylko trzeba w nie wierzyć.

– Czas spędzony w ośrodkach na zawsze zmienił nasze postrzeganie trudnej młodzieży, która  często musiała wchodzić w konflikt z prawem by przeżyć. Różnorodność dialogów i historii na zawsze pozostaną w naszej pamięci i pozostawią w nas emocjonalny ślad.   Postanowiliśmy pójść o krok dalej… W ramach tych działań, każdy z Nas wziął pod opiekę kilku wychowanków i stał się mecenasem ich „lepszego jutra” – mówią zawodnicy Rebelii.

Patryk Zaborowski wraz sponsorami Dariuszem Puncewiczem i Robertem Rodą ufundowali stypendia lepszego startu po wyjściu z placówek. Takie jak darmowe zakwaterowanie, możliwość podjęcia pracy oraz treningu pomogą im rozpocząć nowy etap życia.

Projekt zyskał bardzo duży oddźwięk społeczny, dlatego też powstaje film dokumentalny o projekcie: jego celach i twórcach. W Kaszubskim Centrum Sportów Walki przeprowadzono wywiady z trenerem Patrykiem Zaborowskim oraz jego podopiecznymi.

– To zaszczyt ze mogę być częścią tak wspaniałego projektu. Cieszę się w filmie zostanie pokazany Kaszubski akcent i pracowita młodzież z którą na co dzień mogę pracować. Wspólnie z Arturem Siódmiakiem reprezentujemy grono sportowe  w myśl hasła „Przez sport do praworządności -powiedział Patryk Zaborowski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj