Motocykliści na celowniku. Kolejne działania funkcjonariuszy z Lęborka

Już w najbliższą niedzielę na pomorskich drogach policjanci sprawdzą zachowania motocyklistów. Będzie to działanie w ramach akcji "Motocykle", której celem jest polepszenie bezpieczeństwa na szosach. 

0
źródło foto: KPP Lębork

Już w najbliższą niedzielę na pomorskich drogach policjanci sprawdzą zachowania motocyklistów. Będzie to działanie w ramach akcji „Motocykle”, której celem jest polepszenie bezpieczeństwa na szosach. 

W najbliższą niedzielę na celowniku policjantów znajdą się wszyscy motocykliści. Tego dnia funkcjonariusze będą przeprowadzali akcję „Motocykle”, która ma na celu zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu motocykli niesprawnych technicznie.

Reakcja policjantów na nieodpowiednie zachowanie motocyklistów będzie bezwzględna. W tym dniu żaden motocyklista, który przekroczy prędkość, będzie jeździł na jednym kole, wykona niebezpieczne manewry oraz wyruszy w podróż bez wymaganych uprawnień nie umknie uwadze policjantów.

– Podczas działań zostaną wykorzystane samochody nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator oraz oznakowane motocykle. Przypominamy, że podjęcie ucieczki jest zachowaniem skrajnie niebezpiecznym, którego konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie sprawy do sądu. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zgodnie z art. 178b Kodeksu karnego jest przestępstwem, za które sąd może skazać na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat informuje asp.sztab. Magdalena Zielke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj