Mieszkańcy Żukowa oczarowani Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

Choć pogoda nie sprzyjała VIII Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu w Żukowie, to nie można było mu odmówić świątecznej atmosfery i magicznego klimatu.

0
źródło foto: Gmina Żukowo

Choć pogoda nie sprzyjała VIII Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu w Żukowie, to nie można było mu odmówić świątecznej atmosfery i magicznego klimatu.

Tego weekendu każdy mógł kupić świąteczne ozdoby, upominki, a także świetnie spędzić czas. Wśród stoisk nie zabrakło gości z gmin partnerskich ze Świdnicy oraz Saint Junien we Francji. Były pyszne wypieki od pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Niestępowa, Żukowa, Otomina i Tuchomia, sery z Francji, ręcznie malowane ozdoby, karuzela dla dzieci i wiele innych.

Pierwszego dnia na jarmarkowej scenie królowały kolędy w wykonaniu zespołu Armia Pana
i artystów pani Durkiewicz. Widowiskowe okazało się również rozświetlenie choinki. Dzień zakończył się fantastycznymi koncertami w Centrum Kultury Spichlerz. Najpierw publiczności zaprezentowała się Natalia Cepelik-Muianga, znana między innymi z programów „Mam Talent” i „Voice of Poland”. Po niej wystąpił Szymon Wydra
z akustycznym wykonaniem znanych utworów.

 

W niedzielę, tuż po słowie wstępu burmistrza gminy Żukowo Wojciecha Kanowskiego, na jarmarkowy dziedziniec wjechał sam św. Mikołaj na psim zaprzęgu. Wyjątkowy gość okazał się jednym z bohaterów drugiego dnia imprezy, od pierwszych chwil gromadząc wokół siebie spore grono dzieci. Bardzo dobre koncerty tego dnia dały Kaszubki z Chwaszczyna, Folk Acoustic i Chór Gospel Ascoltate. Jarmark zakończył się widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj